Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 20-02-2022, 18:51   #95
Guren
 
Guren's Avatar
 
Reputacja: 1 Guren ma wspaniałą reputacjęGuren ma wspaniałą reputacjęGuren ma wspaniałą reputacjęGuren ma wspaniałą reputacjęGuren ma wspaniałą reputacjęGuren ma wspaniałą reputacjęGuren ma wspaniałą reputacjęGuren ma wspaniałą reputacjęGuren ma wspaniałą reputacjęGuren ma wspaniałą reputacjęGuren ma wspaniałą reputację
Resztę uwag woleli ignorować (lub udać że nie słyszeli), żeby lepiej przyjrzeć się portretowi pamięciowemu. Nie licząc jednej:
- Jakie “zbyt bystre”?! Że moje dziecko nie będzie wyglądać inteligentnie?! - warknął Stanisław na obrażanie swojego przyszłego potomstwa. Odkaszlnął, żeby spokojniejszym tonem zagadać do pozostałych:- Sao, w sensie dla “przyszłego”...
-Masz tak sarnie oczy, że nie wiem czy twoje ewentualne potomstwo ma szansę na bystre spojrzenie -
skwitował Stefan.
- Nie wiem czy mnie chwalisz, czy obrażasz…
-Stwierdzam fakty.
-Ech sarkazm ci wraca? Mniejsza o to… -
uznał, że z młodym próbującym coś wypatrzeć nie ma co dyskutować. - Ale panie majorze, pana chyba poniosło z tymi skrzydełkami. JA rozumiem, że to malec śliczny jak aniołek, ale… To miał być portret z jakieś jasełki?
-On miał na sobie coś co wyglądało jak sukienka. Nawet pomyślałem, że wyglądał jak ty na jasełkach.
-Nie rób z niego mojego nieślubnego dziecka! I to miał na sobie za każdym jak go widziałeś? Jak mu tam było…
-Raz go widziałem.
-ŻE CO?!


Młodociany mechanik zignorował wybuch brata i wszelkie inne. Z pewnością Aniołek mówił o sobie w formie męskiej, ale nosił sukienkowate coś. Coś jak koszula rozszerzająca się jak litera A. Szata? W sumie duchowni z reguły tak chodzą, mogło mieć to związek z przynależnością do kultu. Ale- czy to była jedyna opcja?
“Sekta Szkarłatnych Skrzydeł” - co jeśli to było coś więcej niż górnolotna nazwa?
Pomyślał o wysokich kołnierzach pani Rizy. Czy Stasiek przestanie nosić rękawiczki po zimie? Czy szata Aniołka też miała coś ukryć?
-Donie, czy dużo chimer miało… “nieludzki” kolor oczu? A przynajmniej żółte?
 
__________________
You are braver than you believe, stronger than you seem, and smarter than you think. Kubuś Puchatek aka Winnie the Pooh
Guren jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem