Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 18-03-2022, 00:52   #54
Ketharian
Dział Postapokalipsa
 
Ketharian's Avatar
 
Reputacja: 1 Ketharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputację
Sobotnie przedpołudnie na ulicach Arkham

James zgodził się przypilnować Jackie, czym wywołał u mnie wrażenie ogromnej ulgi. Bóg jeden wiedział jakich problemów mogliśmy sobie przysporzyć przy przepadku tak cennego dzieła - tym bardziej, że w mieście ktoś cały czas czekał na jego dostarczenie. Sama świadomość istnienia tajemniczego zleceniodawcy sprawiła, że maszerując chodnikiem wzdłuż ulicy prowadzącej do przychodni mimowolnie rozglądałem się wokół siebie w poszukiwaniu podejrzanych indywiduum.

Według słów Jackie przywieziona przez Goodmana księga była kopią jednego z mniej znanych dzieł Homera. Nie uważałem się co prawda za wybitnego znawcę literatury, ale na Homerze znałem się jako tako, więc skoro ja nie słyszałem nigdy o tym Setigramie to mogłem spokojnie założyć, że większość innych przedstawicieli klasy średniej też nie miała pojęcia o jego istnieniu. To zaś oznaczało, że to dzięki musiało być prawdziwie bezcenne, a tymczasem ktoś wysłał je poprzez czarnoskórego domokrążcę! Niesamowita wręcz beztroska nadawcy z trudem mieściła mi się w głowie.

Od tego intensywnego myślenia w pewnym momencie srogo rozbolała mnie głowa i dałbym na dodatek prawą rękę za możliwości zapalenia fajki, którą przez swe roztargnienie zostawiłem wraz z tytoniem w domu.

Wpadłem do przychodni przywołując do siebie siostrę Mildred. W innych okolicznościach z lubością utonąłbym w jej wielkich poważnych oczach, ale w tej chwili nawet nie pomyślałem o flircie!

- Jaki jest stan mojego pacjenta, panno Ratched? - zapytałem siląc się na pozorną obojętność - Czy zdradzał oznaki wybudzenia? Jeśli tak, poproszę o podanie mu dodatkowej dawki środka nasennego. Musi wypoczywać, to krytycznie ważne dla jego zdrowia.
 
__________________
Królestwo i pół księżniczki za MG gotowego poprowadzić Degenesis!
Ketharian jest offline