Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 18-03-2022, 14:36   #99
Mi Raaz
 
Mi Raaz's Avatar
 
Reputacja: 1 Mi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputację
Całe to szaleństwo ostatnich tygodni zdawało się mielić Brna i wypluwać po to tylko, żeby znowu go pożreć zemleć i wypluć. Kompletnie zapomniał, że profesor Turen przybył do Bryn Shander, gdzie od miesięcy mieli się spotkać.

Chwilę to trwało zanim wszystkie trybiki powpadały na swoje miejsce.

- Jakże cieszę się, że znów się spotykamy.

Krasnolud miał mnóstwo pytań. Teorię rozpadu mini słońca czytał chyba ze trzydzieści lat wcześniej, jednak pozostawała ona w sferze fantastyki naukowej niźli prawdziwych badań. Tak naprawdę Bran był pewny, że profesor zaniechał tego projektu i całkowicie oddał się opracowywaniu nowych technologii oczyszczania i ekstrakcji minerałów.

Spotknie tego gnoma w tej chwili wywoływało w Branie chęć rzucenia wszystkiego, wyjęcia kilku ostatnich projektów i omówieniu ich. Taki umysł…

Z zamyślenia wyrwał się potrząsając głową.

- To, mój towarzysz Oberik. Pomógł mu w Turmline, gdy tamtejszą kopalnię zajęły Koboldy. Podobnie jak jeszcze kilka osób. Oberiku, poznaj proszę profesor zwyczajnego uniwersytetu Neverwinter Dimble Turena, doktora filozofii naturalnej, autor wielu współczesnych teorii z zakresu termodynamiki i ojca współczesnej mechaniki.

Po tych słowach znów spojrzał na Gnoma:

- Przybywamy tu na prośbę jednego z mieszkańców Targos. Chodzi o ukojenie ducha jego żony. Zmarła w cierpieniu, a jej duch tuła się pośród żywych.

Twarz krasnoluda spochmurniała gdy zorientował się w absurdzie swojej sytuacji.

- Wie pan, że ostatnio cały czas jestem w biegu. Nie da się teraz do mnie napisać listu, bo praktycznie od kilku tygodni jestem ciągle w drodze. Pozwoli pan, że omówimy to po co przybyliśmy, a później chętnie posłucham jak mógłbym pomóc z pańskim problemem profesorze.
 
__________________
Wszelkie podobieństwo do prawdziwych osób lub zdarzeń jest całkowicie przypadkowe.

”Ludzie nie chcą słyszeć twojej opinii. Oni chcą słyszeć swoją własną opinię wychodzącą z twoich ust” - zasłyszane od znajomej.
Mi Raaz jest offline