Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 18-03-2022, 15:33   #8
Umbree
 
Umbree's Avatar
 
Reputacja: 1 Umbree ma wspaniałą reputacjęUmbree ma wspaniałą reputacjęUmbree ma wspaniałą reputacjęUmbree ma wspaniałą reputacjęUmbree ma wspaniałą reputacjęUmbree ma wspaniałą reputacjęUmbree ma wspaniałą reputacjęUmbree ma wspaniałą reputacjęUmbree ma wspaniałą reputacjęUmbree ma wspaniałą reputacjęUmbree ma wspaniałą reputację
- Ja też pierwszy raz, tak jak Eravien - odpowiedziała Savra. - Jestem bardzo podekscytowana, lubię takie jarmarki zimowe. I nie tylko zimowe. Wszelkie festiwale i inne takie. Ogólnie liczę, że będzie naprawdę fajnie.
Czarodziejka nie mogła się już doczekać, dlatego ucieszyła się, że niecała godzina zleciała, jak z bata strzelił i mogli ruszyć na miejsce.


Udekorowane ulice i kolorowe kramy bardzo jej się spodobały. Czuć było atmosferę zabawy i ogólnej radości.
- Dobrze, że takie rzeczy odbywają się raz do roku, bo gdyby były codziennie, lub nawet co kilka tygodni, szybko by się znudziły - powiedziała do Eraviena. - A tak możemy podziwiać i cieszyć się tym wspaniałym widokiem. No i spróbować grzańców i wypieków, zanim Cassalanterzy otworzą dla nas swoje podwoje.

Zanim jednak zdecydowali, co zamierzają sprawdzić w pierwszej kolejności, elfka wraz z pozostałymi dostrzegła w jednej z uliczek przemarzniętą dziewczynkę, która próbowała ogrzać się zapałką. Zrobiło jej się bardzo szkoda dziecka.
- Nie wygląda mi na jakąś część tego jarmarku - rzuciła do Eraviena. - Tak, chodźmy do niej. Kupmy jej coś do jedzenia i jakieś ubranie. Widzicie, że biedna nawet butów nie ma?

Savra westchnęła i ruszyła w stronę skulonej w przejściu dziewczynki. Zatrzymała się przy niej i uśmiechnęła.
- Hej, mała, dlaczego tak tu siedzisz i marzniesz? Gdzie są twoje buty? Rodzice? Skąd się tutaj w ogóle wzięłaś? - zasypała ją pytaniami. - Znasz swój rozmiar stopy? Jest trochę późno, ale może udałoby się znaleźć dla ciebie jakieś trzewiki.
Skończyła, pozwalając dziewczynce przetrawić słowa, które wypowiedziała.
 
Umbree jest offline