Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 20-03-2022, 19:04   #115
Slan
 
Reputacja: 1 Slan ma wspaniałą reputacjęSlan ma wspaniałą reputacjęSlan ma wspaniałą reputacjęSlan ma wspaniałą reputacjęSlan ma wspaniałą reputacjęSlan ma wspaniałą reputacjęSlan ma wspaniałą reputacjęSlan ma wspaniałą reputacjęSlan ma wspaniałą reputacjęSlan ma wspaniałą reputacjęSlan ma wspaniałą reputację
Geist popatrzył poważnie na Samuela.
- Nie, to nie był komplement. Tylko stwierdzenie faktu. Świat jest pełen duchowych chimer takich jak twoi przyjaciele lub ja, ludzie są rzadkością godną odnotowania.
Ilena lekko zadrżała.
- Mam nadzieję, że nie będzie mi się przyglądał. – mruknęła cicho.
Tymczasem Geist zwrócił się do braci.
- Ja jestem obywatelem Rzeszy, a konkretnie Księstwa dwóch mostów. Stopięćdziesiąt kilometrów kwadratowych i sześć tysięcy mieszkańców i książę. Ale powiada się, że Kraj Chorych Ludzi zawdzięcza swą nazwę stanowi ducha mieszkańców. Władają nim piękni, mądrzy i wysocy Prawi, bronią go nieustraszeni i bezlitośni Dzielni, a pracują niscy, brzydcy ale wytrwali i absolutnie posłuszni Wierni. Są jeszcze upadli, którzy pracują w najgorszych warunkach. Mój ojciec był Wiernym, który uratował Prawego będącego amb asadorem i otrzymał prawo do aby zostać w Księstwie na pięć lat i ożenić się z moją matką. Zmarł kilka osiem lat temu, prawie w moje dziewięćdziesiąte urodziny. Pan Gurmman nie załatwił spotkania ze mną, bo nie miałem czasu, zwłaszcza, że Ochocki jak się zakochuje, to źle pracuje, a zakochuje się średnio sześć razy do roku… w ładnych osobach. I potem wzdycha… – zachichotał parskliwie.

Tymczasem May rzekła.
- Tylko moi rodacy są bardzo… morderczy w okazywaniu swoich uczuć. -rzekła zafrasowana
- Nie przesadzałbym. Podczas mojego pobytu w twoim kraju, a to tyle co nic. Pewnie po drodze przeżyjemy tyle zamachów, że wszyscy wyrobimy sobie nawyki. – dodał Alfonse fatalistycznie.
 
__________________
Myśl tysiąckrotna to tysiąckroć powtórzone kłamstwo.
Myśl jednokrotna, to niewypowiedziana prawda...
Cisza nastanie.
Awatar Rilija
Slan jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem