Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 06-04-2022, 08:21   #73
Bellatrix
 
Reputacja: 1 Bellatrix ma wspaniałą reputacjęBellatrix ma wspaniałą reputacjęBellatrix ma wspaniałą reputacjęBellatrix ma wspaniałą reputacjęBellatrix ma wspaniałą reputacjęBellatrix ma wspaniałą reputacjęBellatrix ma wspaniałą reputacjęBellatrix ma wspaniałą reputacjęBellatrix ma wspaniałą reputacjęBellatrix ma wspaniałą reputacjęBellatrix ma wspaniałą reputację
Zdaniem Verny przesłuchiwanie w kółko goblinów było tylko marnowaniem czasu i energii. Bo i co z tego, że dowiedzieli się, że ten większy pochodził z jakiegoś plemienia z lasu Mosswood, skoro - tak jak i sam szeryf stwierdził - ganianie za nimi na ich terenie byłoby głupotą. Jedynym punktem zaczepienia był ojciec Tobyn a paladynka nie sądziła również, by lokalny mędrzec Quink i jego znajomość z kapłanem mogły wnieść do sprawy cokolwiek ważnego. W końcu ta cała tragedia wydarzyła się pięć lat temu a ludzki umysł bywał z czasem zawodny.


W "Rdzawym Smoku" zjadła ze smakiem obiad i niestety wkrótce po nim musiał pojawić się uratowany przez nich wczoraj szlachcic. Doskonale znała taką kwiecistą gadkę, którą tacy jak oni wyrzucali z siebie, jakby wyssali ją z mlekiem matki. Otrzymane od Foxglove'a róże były jednak trafionym gestem i Verna poczuła sie miło.

Stwierdzenie Alderna, że jest idealnym materiałem na żonę skwitowała w myślach ripostą: "oczywiście, ale nie na twoją, drogi Aldernie". Znała zasady etykiety i nie zamierzała obrazić szlachcica, który w jej opinii w dość natarczywy sposób starał się zdobyć względy jej oraz Sherwynn. Nie zamierzała też iść z nim na żadne przedstawienie.

- Dziękuję za zaproszenie, ale mam już plany na wieczór - odpowiedziała uprzejmie. Na pewno nie zamierzała spędzać z tym człowiekiem czasu sam na sam, a już tym bardziej siedząc obok niego w teatrze.

- Jednakże, jeśli nie masz nic przeciwko, wybrałabym się z wami na jutrzejsze polowanie. Gdy byłam mniejsza ojciec i wujek zabierali mnie czasem wraz z bratem na takie łowy i choć uważam, że zabijanie zwierząt dla własnej przyjemności jest jednym z najniższych zachowań, to z chęcią spędzę ten poranek z moimi przyjaciółmi. No i zobaczę też, jak sobie radzisz z czymś większym, niż gobliny, Aldernie - rzuciła na koniec, wbijając szlachcicowi niewielką "szpileczkę" w jego męstwo.
 
Bellatrix jest offline