Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 14-04-2022, 17:14   #89
Alex Tyler
Młot na erpegowców
 
Alex Tyler's Avatar
 
Reputacja: 1 Alex Tyler ma wspaniałą reputacjęAlex Tyler ma wspaniałą reputacjęAlex Tyler ma wspaniałą reputacjęAlex Tyler ma wspaniałą reputacjęAlex Tyler ma wspaniałą reputacjęAlex Tyler ma wspaniałą reputacjęAlex Tyler ma wspaniałą reputacjęAlex Tyler ma wspaniałą reputacjęAlex Tyler ma wspaniałą reputacjęAlex Tyler ma wspaniałą reputacjęAlex Tyler ma wspaniałą reputację
Kolejny poranek rozpoczął się dość niespodziewanie, bowiem podczas śniadania w „Rdzawym Smoku” okazało się, że Ameiko Kaijitsu zaginęła. Niepokojące wieści przekazała pracująca w karczmie niziołkowa dziewka służebna. Sherwynn skrzywiła się, gdy okazało się, że to niezbyt możliwe by urodzona w Varisii Tianxanka mogła po prostu zniknąć. Podkreślenie tego faktu nasunęło bardce dość ponure podejrzenia. Dobrze bowiem pamiętała awanturę rodzinną sprzed dwóch dni. I późniejszą relację towarzyszy po tym jak wrócili z zaplecza karczmy.

Po wysłuchaniu treści listu szkarłatnowłosa zabrała głos.
— Jestem innego zdania Bethano. Szczerze wątpię, by spotkanie z bratem skończyło się czymś złym. Sam fakt, że Lonjiku nie znosi Tsuto działa na korzyść syna. Niewykluczone jest również, że ta wiadomość może być jakąś prowokacją ze strony starego piekielnika. Jeśli więc powodem nieobecności Ameiko nie jest fakt, iż udała się w tajemnicy na spotkanie z bratem i coś razem szykują, to znaczy, że zaginęła przed lub po planowanej wizycie w hucie i to ojciec ją porwał. Na tyle, ile poznałam Lonjiku, wiem, że jest to człek porywczy, który zawsze musi postawić na swoim. A wspomnijcie, iż żądał, aby córka udała się z nim do Magnimaru. Rzeknę tak: mnie się jakoś upiekło, ale sądzę, że Tsuto mógł mieć sporo racji co do losu swej matki. Zakładam przeto, iż nie ma powodu o cokolwiek go podejrzewać, w przeciwieństwie do jego ojczyma. Choć nie posunęłabym się do oskarżania go o współpracę z goblinami, ale z góry niczego nie wykluczam. W każdym razie, jeśli to z powodu Tsuto Ameiko jest nieobecna, to raczej dlatego, że planują wspólną zemstę na ojcu. Tak czy inaczej, musimy sprawdzić ten zakład. Nie ma co zwlekać.
 
Alex Tyler jest offline