Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 14-04-2022, 17:43   #119
shewa92
Kowal-Rebeliant
 
shewa92's Avatar
 
Reputacja: 1 shewa92 ma wspaniałą reputacjęshewa92 ma wspaniałą reputacjęshewa92 ma wspaniałą reputacjęshewa92 ma wspaniałą reputacjęshewa92 ma wspaniałą reputacjęshewa92 ma wspaniałą reputacjęshewa92 ma wspaniałą reputacjęshewa92 ma wspaniałą reputacjęshewa92 ma wspaniałą reputacjęshewa92 ma wspaniałą reputacjęshewa92 ma wspaniałą reputację

Anathem był dosyć zaskoczony, dość zwyczajnym przyjęciem. Nikt nie splunął na jego widok, ani nerwowo nie sięgał do broni. Możliwe, że pojawienie się u boku szerfyfa wpłynęło na to, jak został odebrany. Co prawda kobieta lekko go zrugała, a półdrow nauczony doświadczeniami z ojczyzny wolał nie wdawać się w dyskusję. W Menzoberranzan kobiety miały niekwestionowaną i dobrze uzasadnioną władzę. Na powierzchni wydawało się być inaczej, ale mimo wszystko nie zaszkodziło zachować powściągliwości. Przepraszająco skinął głową i pomógł załadować rannych na sanie.

W karczmie krasnolud rozgdał się, opowiadając o sobie i żonie, co drow wziął za dobrą monetę. Miał nadzieję, że podejście rozmówcy nie zmieni się, kiedy wzrok wróci do pełnej funkcjonalności. Anathem nie był w stanie ukryć swojego wyglądu, więc część sportkanych po drodze osób przyglądała się mu podejrzliwie. Dopiero w budynku i przy lepszym oświetleniu, można było zauważyć, że nie jest czystej krwi drowem. O ile dla laika jego ciemnoszara skóra mogła uchodzić za czarną, a solidniejsza budowa ciała i nieco zbyt zaokrąglone uszy, mogłyby uchodzić za cechę szczególną tej odmiany elfów to ktoś kto widział w życiu drowa, albo innego półelfa bez problemu rozpoznałby mieszaną krew paladyna.

-Mam pytanie. W zasadzie to dwa.- zagadnął krasnoluda - Gdzie miało miejsce morderstwo Twojej żony? Czy łączyło ją cokolwiek z ostatnim zabitym? Nie chcę przywoływać nieprzyjemnych wspomnień, ale mój los jest zależny od znalezienia mordercy. Jestem niemal pewny, że go widziałem, zwłaszcza biorąc pod uwagę wydarzenia na cmentarzu, ale nie jestem pewny gdzie go szukać. Mam kilka pomysłów, ale miło by było zawęzić krąg poszukiwań.
[
 
shewa92 jest offline