Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 15-04-2022, 19:16   #25
Anonim
 
Reputacja: 1 Anonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Tildan Zobacz post
Wiesz, Anonimie, Twoje wypowiedzi - przynajmniej w moim odczuciu - jakoś nie do końca wpisują się w temat.
Czyli to miał być jedynie katalog strachów z dzieciństwa? To moja wypowiedź o tym, że nic takiego nie miałem, późniejsze komentarze o tym, jak i komentarze o okołosennych schorzeniach - to wszystko było nie na temat. Jednak jestem zdania, że tematy dyskusyjne służą dyskusji, a jak dyskusja skręca w innym kierunku niż miał w zamyśle twórca tematu to nie wina uczestników. A jeśli nawet ktoś powiedziałby, że to ich wina to tylko oznacza tyle, że pierwotny zamysł wyczerpał się.

Wydaje się, że jestem na tym forum twórcą najpopularniejszego tematu nie-gry-rpg (1431 wypowiedzi). On mocno zszedł z mojej wypowiedzi otwierającej temat. Tak teraz spojrzałem, że jedna z moich gier miała 1692 wypowiedzi. Ech, kiedyś to się grało... hmm 1692 jak polowanie na czarownice w Salem



Cytat:
Napisał Tildan Zobacz post
Wybacz, ale które dziecko w wieku, powiedzmy, od 4 do 10 lat, w ten sposób podchodzi do lęków pochodzących czy to z własnej wyobraźni, czy to z realnych źródeł?
No chyba, że mówimy o dziecku, które jest czystej krwi Wolkanką/Wolkaninem i jest nad wiek inteligentne i opanowane - naturalnie w porównaniu ze swoimi ludzkimi rówieśnikami.
Ale to już science-fiction, a zatem - moim zdaniem - rozmowa na całkiem inny topic.
Temat przez ludzi wyżej został poszerzony na ogólnie o strachu. Jak już pisałem wystarczy dziecku wytłumaczyć źródła jego strachu, a później samo już będzie sobie tłumaczyło (samo wyszukiwało odpowiedzi) i nie będzie się bało głupot zarówno w dzieciństwie jak i później w dorosłym życiu.

Nie jestem wolkanem, a moje opanowanie jest podobne do sarmackich obyczajów, a jednak nie pamiętam z dzieciństwa żadnego zdarzenia, w którym bym odczuwał strach. Pewnie takiego nie było, choć uczestniczyłem w różnych nietypowych sytuacjach.
 

Ostatnio edytowane przez Anonim : 15-04-2022 o 19:22.
Anonim jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem