Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 22-04-2022, 01:57   #127
shewa92
Kowal-Rebeliant
 
shewa92's Avatar
 
Reputacja: 1 shewa92 ma wspaniałą reputacjęshewa92 ma wspaniałą reputacjęshewa92 ma wspaniałą reputacjęshewa92 ma wspaniałą reputacjęshewa92 ma wspaniałą reputacjęshewa92 ma wspaniałą reputacjęshewa92 ma wspaniałą reputacjęshewa92 ma wspaniałą reputacjęshewa92 ma wspaniałą reputacjęshewa92 ma wspaniałą reputacjęshewa92 ma wspaniałą reputację

Anathem z uwagą obejrzał kamień, ale nie był w stanie określić czym on właściwie jest. Było to zaskakujące bo w Podmroku występowało mnóstwo różnego rodzaju minerałów i większość w taki czy inny sposób znajdowała w końcu drogę do Menzoberranzan. Wyjaśnienia Lotty sprawiły, że zaświeciły mu się oczy. Powierzchnia nadal stanowiła dla niego zagadkę, ale elfia cześć natury cieszyła się na każdy zdobyty okruch nowej wiedzy. Ludzka ciekawość świata wypchnęła go z bezpiecznego obozu wśród swoich pobratymców prosto w szpony pierwszego miasta na powierzchni, które nie przyjęło go najlepiej, ale... Było tak bardzo różne od tego, co znał do tej pory, że nie żałował podjętego ryzyka. Powierzchniowe rasy, a przynajmniej ci ich przedstawiciele, z którymi właśnie rozmawiał, równie okazały się być mniej uprzedzone do Drowów niż nauczano w Arach Tinilith. Cieszyła go myśl na wszytskie przyszłe odkrycia.

-Na razie usłyszałem o dwóch ofiarach, więc ciężko na tej podstawie określić częstotliwość ataków. Mogłem też nie dosłyszeć. Jak to było z tą trzecią? Co zaś się tyczy mordercy, to jestem niemal pewny, że już go widziałem. Gdyby nie wydarzenia na cmentarzu, zapewne już przyglądałbym się członkom kupieckich karawan. - Postanowił podzielić się informacjami. Skoro liczył na to, że powierzchniowcy okażą mu zaufanie, musiał odwdzięczyć się tym samym. - W dniu, kiedy zostałem aresztowany, w karczmie był mężczyzna ludzkiej rasy. W zasadzie to wyglądał tak tylko z pozoru, ale zaniepokoił mnie jego wzrok i ... Jestem pewien, że był nieumarłym.

Anathem w skrócie zrelacjonował wydarzenia z tamtego dnia.

-Kiedy tylko pogoda się uspokoi, pójdę go szukać. Nie odmowie pomocy, chociaż równie dobrze ten stwór mógł już opuścić miasto. -Poinformował o swoich zamiarach. Był ciekaw, czy ktoś zechce towarzyszyć Drowowi w poszukiwaniach.
 
__________________
Potrzebujesz pomocy z kartą do Pathfindera lub DnD?
Zajrzyj do nas!

Ostatnio edytowane przez shewa92 : 05-05-2022 o 09:26.
shewa92 jest offline