Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 24-04-2022, 15:31   #102
Pipboy79
Majster Cziter
 
Pipboy79's Avatar
 
Reputacja: 1 Pipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputację
Cytat:
Teraz działają
- Te poprzednie po prostu przekleiłem z poprzedniego posta. Może dlatego. Bo jak teraz wkleiłem linki do nich bezpośrednio to działają.


Cytat:
Nadal jednak przynajmniej dla mnie ta mapa w excelu jest bardzo niezrozumiała. Wiem, że ma oddawać gdzie kto był i gdzie się poruszył ale robi się tylko bałagan. Przepraszam może tylko mnie to przeszkadza bardziej niż pomaga.
Co do programów do "mapowania" też może nie jestem orłem ale właśnie bawię się tak na szybko rysowaniem mapy w Roll 20 - przykładowa jaskinia i z wykorzystaniem darmowych tokenów można uzyskać bardzo szybko znacznie lepsze moim zdaniem i bardzie pomocne efekty.
- No szpoko, mogę pokasować te poprzednie pozycje poszczególnych postaci. Ot, chciałem ukaząć ciągłość ruchu danej postaci. Pokasowałem te poprzednie tury i zostawiłem aktualną sytuację z T 05-06. Dajcie znać czy teraz jest to czytelniejsze/lepsze czy wolicie aby pokazywać poprzednie pozycje postaci. O tyle mi na tym zależało, że w swoich turach zwykle jak widać rozgrywam Wasze deklarki na 2-4 tury to chciałem pokazać po całości kto co robił na mapce przez ten okres.


- A co do tego Roll20 nie próbowałem. Ale ten poglądowy obrazek jest wd mnie dość zbliżony do tego co widać w excel. Tyle, że zarysy jaskini są bardziej "obłe". Jakby dorobić tam poszczególne poprzednie pozycje poszczególnych postaci pewnie by wyszło podobnie do tego co mamy teraz w excel.

- Ogólnie to nie mówię, że ten Roll czy inszy program to kiepski pomysł. I może podumam nad ich używaniem. Chociaż do technicznych orłów nie należę. A tworzenie mapek nie jest dla mnie celem samym w sobie a jedynie pomocą w sesji do zwizualizowania sytuacji, głównie odległości i pozycji no i charakteru terenu. Może w przyszłości coś bym majstrował w takich programach ale na chwilę obecną wolałbym tą mapkę w excel skoro już wszystko jest uszyte pod nią.
 
__________________
MG pomaga chętniej tym Graczom którzy radzą sobie sami

Jeśli czytasz jakąś moją sesję i uważasz, że to coś dla Ciebie to daj znać na pw, zobaczymy co da się zrobić
Pipboy79 jest teraz online