Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 30-04-2022, 17:30   #108
Pipboy79
Majster Cziter
 
Pipboy79's Avatar
 
Reputacja: 1 Pipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputację
Cytat:
Czyżby szykowała się błyskawiczna kolejka?
- Któż to wie?


- A co do tego kto jest w celi:



post Grety:

- klasa: łotrzyk, ranger, uczony, wojownik

- uczony



post Davandrel:

- imię i płeć

- Godfrey Kling; ok 30-40 l



post Melissy:


- specjalizacja: (ums. zaawansowany)

- (do wyboru)


- Aha, gdzieś tam w deklarkach chyba Keth się pytał o manewr "szaleńczy atak" (podręcznik podstawowy s.133). W oryginale daje on właścicielowi +20 do WW ale w następnej turze nie może on robić uników ani parowania.

- W bastionowej mechanice raczej nie ma na to miejsca. Głównie dlatego, że parowanie jest "wtłoczone" w zwykłą walkę i nie ma na to osobnych testów. A uniki to defensywna taktyka gdzie zamiast WW testuje się ZRĘ. Ale jeśli ten co robi uniki wyrzuci w swojej puli wyników to nie zadaje ciosów (jak to jest przy standardowym rzucaniu WW vs WW) tylko robi właśnie unik. Niezbyt jest więc do czego robić ten modyfikator +20 za szaleńczy atak. Wyglądałoby trochę jak darmowy bonus do trafienia bez właściwie żadnych konsekwencji. Poza tym myślę, że byłoby to dość kłopotliwe pamiętać w trakcie kulania i liczenia, że dana postać oprócz wszystkich innych stat i skillów i modyfikatorów jeszcze w jednej turze ma szaleńczy atak a w następnej nie, a potem znowu itd. Zwłaszcza jak w jednej turze ja rozliczam zwykle 2-4 Tury a następne robię np. w następny weekend. Całośiowo więc mi się to mało praktyczne wydaje, sprzyjające pomyłkom i wolałbym tego uniknąć.


- Do pewnego stopnia tarcze i broń drzewcowa modyfikują te wyniki chociaż raczej w defensywie. Średnia tarcza (ta najpowszechniejsza, mała to puklerz, duża to pawęż) obniża WW/US o -20 o ile atak jest "na klatę" czyli od strony tarczy. Zaś broń drzewcowa "pochłania" pierwsze 20 sukcesów przeciwnika. Po prostu trzeba się postarać jeśli ktoś ma krótszą broń aby przebić się przez zasłonę włóczni czy rohatyny. Na początku walki z wilkami tak Oldze udało się sparować atak wilka. Wykulał sukces ale za mały aby się przebić przez zasłonę z rohatyny.
 
__________________
MG pomaga chętniej tym Graczom którzy radzą sobie sami

Jeśli czytasz jakąś moją sesję i uważasz, że to coś dla Ciebie to daj znać na pw, zobaczymy co da się zrobić
Pipboy79 jest teraz online