Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 08-05-2022, 17:50   #147
Slan
 
Reputacja: 1 Slan ma wspaniałą reputacjęSlan ma wspaniałą reputacjęSlan ma wspaniałą reputacjęSlan ma wspaniałą reputacjęSlan ma wspaniałą reputacjęSlan ma wspaniałą reputacjęSlan ma wspaniałą reputacjęSlan ma wspaniałą reputacjęSlan ma wspaniałą reputacjęSlan ma wspaniałą reputacjęSlan ma wspaniałą reputację
Lekcje
Shieska zamrugała dwa razy.
- Szybko przeszliście z ludzie są dla siebie mili do przybijania jaj – rzekła, ale potem westchnęła - Tylko, ja zazwyczaj lepiej pamiętam te zł. Ale jeszcze raz dziękuję za pomoc. Co do Troy, to mieszkańcy składają z mieszaniny przybyłych Mino-amazończyków i miejscowych Uzerczyków. Nim dalej od morza tym więcej jest tych drugich. Bywają tarcia, ale raczej skierowane są ku starej arystokracji. Kraj jest monarchią stanową z ograniczonymi przywilejami dla mieszkańców miast. Ludzie są tu bardzo krewscy, i podobno jest to drugi po Aerugio kraj pod względem ilości szermierzy natchnionych. Narodową bronię jest krótki miecz i lewak. W kraju panuje łagodny matriarchat. Dziedziczą matrylinearnie, a część stanowisk jest zarezerwowana tylko dla kobiet. Górale żyją w bardzo dużych rodzinach rządzonych przez Dostojną, która jednak nie ma według prawa władzy, choć ma do powiedzenia więcej niż niejeden burmistrz czy Prefekt i słuchają się jej wszyscy potomkowie. Najwyższą arystokrację stanowi dwanaście amazońskich rodów wywodzących się wedle podań od towarzyszek-kochanek Artemidy. Jest też kilka rodów Uzerskich rządzony przez „Najdostojniejsze”. W tym kraju mężczyzn ma się za głupich i myślących tylko o jednym. Największą obrazą dla kobiety jest kradzież nasienia jej rodu, bardziej niż nasienia jej męża…..


Wieczorek integracyjny.
Edward podrapał się po głowie
- Ale te wyprawy były niebezpieczne i…
- I o to chodzi… Nie jest łatwo biernie czekać, aż twoi bliscy wrócą… lub nie. - powiedział Aldphonse – A co jeszcze mówiłeś w ostatnich wywiadach
- Dementowałem plotki o bliźniaczkach, mówiłem o tym, że nie zamierzam iść na front, że na szczęście nie zanosi się na to abym był ojcem, że nie cierpię xingijskiej i piastiańskiej kuchni, zareklamowałem rękawiczk8i Lorenca, pochwaliłem występ tej aktorki z tego horror… myślisz, że o o nią chodz7? - zapytał niepewnie.


Wielkie królestwo Troy.

- A potrafisz zorganizować wypadek, aby odpadła komuś przypadkiem głowa?... To nie do końca sarkazm, bo by mi się to przydało. – rzekła do Akio.
- A co do ciebie Samuelu… Mój nauczyciel szermierki był wychowankiem szkoły Virona, ale nie przypuszczałem, że będę kiedyś musiała go odstawić. Pewnie któryś z rodów chciał nas sprowokować do pyskówki aby utrudnić sojusz pomiędzy, a potem byłoby gorzej i może ktoś by kogoś wyzwał na pojedynek.
 
__________________
Myśl tysiąckrotna to tysiąckroć powtórzone kłamstwo.
Myśl jednokrotna, to niewypowiedziana prawda...
Cisza nastanie.
Awatar Rilija

Ostatnio edytowane przez Slan : 09-05-2022 o 07:59.
Slan jest teraz online   Odpowiedź z Cytowaniem