Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 12-05-2022, 16:13   #119
Eliasz
 
Eliasz's Avatar
 
Reputacja: 1 Eliasz ma wspaniałą reputacjęEliasz ma wspaniałą reputacjęEliasz ma wspaniałą reputacjęEliasz ma wspaniałą reputacjęEliasz ma wspaniałą reputacjęEliasz ma wspaniałą reputacjęEliasz ma wspaniałą reputacjęEliasz ma wspaniałą reputacjęEliasz ma wspaniałą reputacjęEliasz ma wspaniałą reputacjęEliasz ma wspaniałą reputację
Cytat:
- Jak zdołałeś pozostać sobą?
Czy wciąż jestem sobą? Pytanie odbijało po głowie jak echo rzucone w głąb wąwozu.

Niziołki mają łatwiej – odrzekł wzruszając ramionami i robiąc minę jakby właśnie zjadł coś słodkiego. Zapewne zjadł. – Nas chaos nie ima się tak łatwo , może też dlatego że zwykle stronimy od niego – nawiązał bezpardonowo do sytuacji w piwnicy w przeklętym mieście. Doskonale wiedział że nic z tych rzeczy które obecnie przydarzały się Theo oraz Semenowi – nie działyby się gdyby nie ich przeklęty pomysł przywoływania demona na usługi.

- Sporządź… dodatkowe zabezpieczenie przyda się tak czy siak , niezależnie na kim przyjdzie mi go użyć. Nie martw się jak przyjdzie co do czego to najpierw będę próbował cię ratować… zawsze można próbować kuracji zielem haflińskim … albo bieluniem – w tym drugim przypadku to w sumie jak już będziesz nie do życia to i tak ci nie zaszkodzi a mistyczne przeżycia mogą postawić cię na nogi. – zawyrokował radośnie wiedząc że przyjdzie czas i na grzybki w leczeniu upadłego na umyśle pacjenta. Wszak każda próba alternatywnego leczenia dawała choćby znikomą szansę, w śmierci żadnej szansy już nie było.

Poza tym kapłanki Shaylli potrafią zdziałać cuda, wiesz jako szlachcic, pan na Starych Sadach , przysługiwać Ci będzie najlepsze traktowanie… - a nieco zasępiając się, niczym po zjedzeniu zepsutego orzecha ( niewykluczone że właśnie takiego zjadł) – choć jak przyjdzie co do czego gdzie nawet ja - choć jestem niepoprawnym optymista, uznam że nie ma już ratunku i nadziei to wyświadczę ci ta przysługę. – powiedział twardo, rozumiejąc, że czasem po prostu trzeba zrobić to co należy. - A póki co wiedząc już co wiem, będę mógł cię jakoś osłaniać, wytłumaczyć, jeśli to tylko będzie potrzebne i możliwe. - halfling mógł zapewnić medykowi doskonałe alibi w każdej sytuacji zwłaszcza ze swym darem przekonywania , wiedział że może przyjdzie czas gdy będzie to niezbędne.

Dawno dawno temu zapewne w innej bajce może i pojawiły by się łzy w oczach niziołka. Niemniej nie była to ta bajka ani ten niziołek.


K100 87, 95, 47, 79, 87

 

Ostatnio edytowane przez Eliasz : 12-05-2022 o 16:18.
Eliasz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem