Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 16-05-2022, 08:06   #222
Gladin
 
Gladin's Avatar
 
Reputacja: 1 Gladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputację
Ja sobie pozwolę na taką interpretację, że każdy dodatek do zasady opcjonalne i zależy to już od MG, jak będzie je stosował. Zresztą należę do tych MG, którzy podstawkę też traktują jedynie jako szkielet do budowy świata i dobierania zasad tak, aby się dobrze grało.

Jeżeli dobrze kojarzę, połowa niziołków mieszka poza krainą zgromadzenia i imają się innych zajęć. Poza tym nie wiem czy profesję górnika należy ograniczyć jedynie do gór. Mówimy wszakże o kopalniach soli w Polsce, które nie kojarzą się nam z górami. Są też kopalnie odkrywkowe, kopalnie na śląsku który też się z górami nie kojarzy itd. itp.

Nie wiem też, co to jest ta oficjalna wykładnia, na którą się powołujesz, ale rozumiem że może Księga Zbawienia (bo nie podstawka). Zresztą, jak słyszę „oficjalna wykładnia” to mnie dreszcze przechodzą, bo widzę gracza, który na sesji kłóci się z MG że w tym i w tym dodatku na tej i tej stronie napisano, że to ma być tak a tak, a nie jak Ty to opisujesz.

Więc ja sobie pozwolę na moje podejście w żaden sposób nie narzucając go innym MG. Natomiast dziękuję za te informacje, bo ich nie znałem. Wygląda na to, że już na zawsze pozostanę przy 1ed
 
Gladin jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem