Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 18-05-2022, 13:59   #508
Jaśmin
 
Jaśmin's Avatar
 
Reputacja: 1 Jaśmin ma wspaniałą reputacjęJaśmin ma wspaniałą reputacjęJaśmin ma wspaniałą reputacjęJaśmin ma wspaniałą reputacjęJaśmin ma wspaniałą reputacjęJaśmin ma wspaniałą reputacjęJaśmin ma wspaniałą reputacjęJaśmin ma wspaniałą reputacjęJaśmin ma wspaniałą reputacjęJaśmin ma wspaniałą reputacjęJaśmin ma wspaniałą reputację
Golden Kamuy

Czyli pościg za tonami złotego kruszcu albo polowanie na skóry.
Japoński żołnierz Sugimoto poszukuje legendarnego skarbu, by pomóc wdowie po swym przyjacielu z czasów wojny. Wskazówki wskazujące miejsce ukrycia fortuny można znaleźć w tatuażach, które pewien skazaniec wykuł na skórach swych kolegów - kryminalistów. Skarbu szuka więc żołnierz i jego kompanionka, Asirpa, dziewczyna z plemienia Ainu, a także żołnierze z legendarnego siódmego pułku z Hokkaido.
Jest to świetna seria przygodowa, z pościgami, strzelaninami, czy polowaniami na grubą zwierzynę, wzbogacone ainucką wiedzą z dziedziny przyrody i nie tylko. Zastawianie pułapek, sposoby przyrządzania potraw mięsnych, czy trucizny, a także smaczki z kultury Ainu, sporo tego. Ainu, trzeba to przyznać, zostali uczciwie odrobieni. Wiemy jak to jest, australijscy aborygeni, kanadyjscy i amerykańscy czerwonoskórzy, Afrykanie, wszystkie te plemiona autochtonów, stłamszone przez przybyszów z "kulturalnej" Europy.
Jeszcze nigdy nie widziałem w anime Ainu. Kłopotliwy temat? Tu Ainu są ukazani w jasnym świetle i niech tak zostanie, bo lubię Asirpę i mam jeszcze trzy sezony tej serii do obejrzenia.
Fajne jest też, że Sugimoto został przez twórców potraktowany z humorem i nie jest japońskim Brucem Willisem.
Grafika i animacja mogłyby być lepsze, ale nie jest źle. Muzyki nie podziwiam bo się nie znam.
Podsumowując, mamy tu fajną serię z fajnymi postaciami. Oglądać, proszę.
Ocena - 8/10, polecam każdemu.

Cheers
 
__________________
Myśląc nigdy nie doszedłem do żadnych wniosków.
Ale to nie powód by nie myśleć.
Zdrajca, obciąć mu jajca! Tchórz, wsadzić mu nóż! Kiep, pałą przez łeb!
Hejt? Kijem przez grzbiet.
JaÅ›min jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem