Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 25-05-2022, 07:07   #30
Bielon
 
Bielon's Avatar
 
Reputacja: 1 Bielon ma wspaniałą reputacjęBielon ma wspaniałą reputacjęBielon ma wspaniałą reputacjęBielon ma wspaniałą reputacjęBielon ma wspaniałą reputacjęBielon ma wspaniałą reputacjęBielon ma wspaniałą reputacjęBielon ma wspaniałą reputacjęBielon ma wspaniałą reputacjęBielon ma wspaniałą reputacjęBielon ma wspaniałą reputację
O kostkach jeszcze słów kilka:

Jest taki jeden, tak Mike to o Tobie, który twierdzi, że MG w mojej osobie kostek używa do rzucania w gołębie. Aby więc sprostować tę podłą plotkę i wytłumaczyć mechanizm mego używania kości spieszę z wyjaśnieniem.

Pod każdym postem Graczy proszę o uwzględnienie pięciu rzutów k20. Zawarcie tych informacji pozwala mi na ocenę, oszacowanie prawdopodobieństwa powodzenia działań BG opisanych przez Gracza oraz interakcji jego postaci ze światem gry. Nie oceniam wszystkiego, nie prowadzę sekretnej mapki heksów dla rozstrzygania starć etc. Jak ktoś w deszczu rozpala ognisko to je po jakimś czasie rozpali, chyba że rzecz dotyczy ogniska sygnałowego a ów sygnał ma istotny wpływ na fabułę. W takiej sytuacji wykorzystam któryś z przedstawionych przez Gracza pod postem rzutów.

Któryś. Tu również unikam dowolności. Zwykle ustalam kolejność wykorzystywania rzutów Gracza samemu rzucając na tę okoliczność kośćmi przed analizą sytuacji. Tak więc jak Gracz pod postem da mi wyniki:

k20: 12, 3, 20, 17, 8 to nie oznacza, że będę oceniał powodzenia działań Jego BG w tej właśnie kolejności. Rzucam wpierw k5 (połowa k10) i tak ustalam 1 rzut WSZYSTKICH GRACZY analizowany przy ocenie sytuacji.

Przykład:

G1: 12, 3, 20, 17, 8
G2: 18, 12, 4, 9, 20
G3: 2, 7, 11, 17, 2
itd.
MG: k5=3
Dla oceny wszystkich zdarzeń sesyjnych biorę w pierwszej kolejności 3-ci wynik rzutów Graczy.

W dalszej kolejności, jeśli to jest konieczne, rzucam k4 na kolejno wybrany do analizy wynik. (odpadł nam 3-ci wynik, zostały 4-ry inne). I tak dalej, i tak dalej.

Zwykle dla oceny skutku działania BG wystarczy analiza jednego rzutu. Bo nie analizuję tego w rytmie oceny posta: "Mosze ciął go z lewej (1 rzut) po czym rzucił się przez rozkopaną mogiłę (2 rzut) by pomknąć ku stojącym wierzchowcom (3 rzut)." No i rzut nr 4 na promienny uśmiech Bohatera na tle zachodzącego słońca odbijającego się karmazynowym blaskiem w ciemnych oczach przyszłego Herosa.

Nie. Zwykle wystarcza mi jeden, maksymalnie 2 rzuty. Ale by zachować losowość oceny, proszę właśnie o owych 5 k20.

No, to tyle w przedmiocie gołębi i wykorzystania kostek.

Aby jednak dać i Wam poczucie transparentności, postaram się samemu też używać kostkownicy. To pozwoli nam wszystkim uwierzyć w czystość intencji MG.

I to by było na tyle

P
b
.

P.S.: Mike, Aro? Uwierzyli? Byłem wystarczająco przekonujący?
.
 
__________________
Bielon "Bielon" Bielon
Bielon jest offline