Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 26-05-2022, 19:56   #4
Anonim
 
Reputacja: 1 Anonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał fleischman Zobacz post
Ech....
Pytanie brzmi jski jest wg was najlepszy i najgorszy system i DLACZEGO.
Jakuegoś systemu możecie nie lubić bo nie przemawia do was świat a innego bo mechanika marna...
I na odwrót możecie go lubić bo mechanika i świat dobry...
Mój ulubiony system to moja autorka do gier gracz kontra gracz (Wojny Żywych Trupów, które i tu na forum prowadziłem), ponieważ zasady i tło fabularne łączą się jak nigdzie indziej.

Z gier wydanych to wskazałbym Neuroshimę, choć część mechaniki wywaliłem w swoich grach prowadzonych tutaj. Przede wszystkim zasady walki mocno upraszczam, a i wywalam przez okno zasady dotyczące chorób - bo chyba nie dało się wymyśleć niczego bardziej nierealistycznego i odrywającego od tego świata gry. Oczywiście choroby jako takie mogłyby być użyte, ale ta podręcznikowa, wydawałoby się nieustająca, pogoń za lekarstwami to idiotyczny haczyk fabularny. Niby najbardziej mi się podoba, a napisałem tu to co uważam za wady... hmm... klimat świata gry jest całkiem fajny w szczególności w konwencji rdza/rtęć, nie było trudno przenieść testów umiejętności do excela, żeby mi się automatycznie obliczało... ogólnie 3k20 jest okej...

Najgorszy to FATAL - nie grałem w niego, ale całkiem sporą część podręcznika przeczytałem. Ma bardzo dokładną kartę postaci - jest tam między innymi przepustowość odbytu. Tak. Jest na to tabelka, żeby wylosować ten aspekt swojej postaci.

A z tych bardziej znanych to nigdy nie chciało mi się zgłębić kwestii mechaniki DnD, choć mam podręczniki, czytałem je i... d20 nie brzmi fajnie, choć z drugiej strony Tadeus fajnie prowadził Pathfindera, w którego przyszło mi u niego grać i też mechanika wydawała się wtedy okej.
 
Anonim jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem