Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 04-06-2022, 21:57   #231
Alex Tyler
Młot na erpegowców
 
Alex Tyler's Avatar
 
Reputacja: 1 Alex Tyler ma wspaniałą reputacjęAlex Tyler ma wspaniałą reputacjęAlex Tyler ma wspaniałą reputacjęAlex Tyler ma wspaniałą reputacjęAlex Tyler ma wspaniałą reputacjęAlex Tyler ma wspaniałą reputacjęAlex Tyler ma wspaniałą reputacjęAlex Tyler ma wspaniałą reputacjęAlex Tyler ma wspaniałą reputacjęAlex Tyler ma wspaniałą reputacjęAlex Tyler ma wspaniałą reputację
40% szans na sukces, dla normalsa. Więc raczej wymagające, a nie bardzo trudne. Co do WFB to nie wiem, jak w 4, ale w 5 np. u Lizardmenów brało się dla skinków czarowników kostek albo by używać jako przedłużenie zasięgu (Slann mógł przez nich czarować). U vampire counts zawsze warto było dokupić sobie lvl magiczny na vampire thrallu, by mieć większą pulę.

Co do ogólnej słabości magii w rpg, to niekoniecznie taka słaba. Zależy od zaklęcia i sytuacji. Choć oczywiście jest ona słabsza niż wysokopozioma np. z dnd. Ja miałam na sesji sytuację, że arcymag kolegium jasności (ognia) wybił kilkudziesięciu zwierzoludzi pożogą zagłady (uderzył w zwarty oddział, a zaklęcie ma promień 5 m, więc 10 m średnicy, do tego jak sukcesywnie nie zdaje się testu SW, to zadaje obrażenia aż do śmierci). Powtórz to w WFB Klątwa z magii nekromancji może by dała radę, w ciągu kilku rund (albo jakby rzucić ją na gigantyczny oddział slave ratów), jakby ktoś jej nie zdispellował. Zatem tak, najsilniejsze czary z wfrp pokrywają spokojnie z mid tierem wfb, a przy dobrym i nieco fartownym użyciu nawet wysokim tierem. Nie są to więc żadne niewyobrażalne moce, które zdaje się sugerować "Królestwo Magii".
 
__________________
„Everything that lives is designed to end. We are perpetually trapped in a never-ending spiral of life and death. Is this a curse? Or some kind of punishment? I often think about the god who blessed us with this cryptic puzzle... and wonder if we'll ever get the chance to kill him”.
Alex Tyler jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem