Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 11-09-2007, 12:31   #16
Ragnaak
 
Ragnaak's Avatar
 
Reputacja: 1 Ragnaak jest godny podziwuRagnaak jest godny podziwuRagnaak jest godny podziwuRagnaak jest godny podziwuRagnaak jest godny podziwuRagnaak jest godny podziwuRagnaak jest godny podziwuRagnaak jest godny podziwuRagnaak jest godny podziwuRagnaak jest godny podziwuRagnaak jest godny podziwu
Jeśli chodzi o mnie to lubię systemy "realne" na swój sposób. W DnD nie ma wyparowań tylko liczą się pkt całego sprzętu rzut k20 i ... rezultat (ogólnie nie podoba mi się mechanika) , KC - no cóż , nie wiem czy kojarzycie motyw gołego hobbita i półolbrzyma w płytówce ? ( chodziło o to że według wyliczeń , cyfr itp łatwiej trafić hobbita niż olbrzyma , który dodatkowo miał wyparowania ze zbroi).
Warhammer 1ed (najbardziej mi sie podobał za klimat , mechanike , itp, id) tez miał wadę w postaci wyparowań. Więcej było z wytrzymałosci aniżeli ze zbroi. Zwłaszcza to było widać u zabójcy gigantów. Ale znajomy który należał do Bractwa Rycerskiego (czyli znał się na rzeczy) zrobił , opracował system wyparowań (tnące, kłóte, obuchowe) i wtedy to było to. Tego małego elementu mi brakowało. A teraz jak pojawił się Warhammer 2 ed. to jestem zakochany. Prawie ideał .. czemu prawie? Bo może jeszcze zrobią poprawkę lub pojawi się system idealny
Ale i tak wole systemy które dzieją się w przyszłości jak Cyberpunk 2020 czy Neuroshima , która bardzo mi się podoba

PS : ale po 14 latach grania , po prostu troszkę się modyfikuje świat lub wymyśla coś innego (np teraz gramy a właściwie graliśmy w Cyberpunk 2125).
Ale i tak wszystko zależy od MG jak to poprowadzi , czy oczaruje tego początkującego gracza
 
__________________
Miarą sukcesu jest krew : twoja lub wroga !!!
Ragnaak jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem