Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 14-06-2022, 20:34   #173
Guren
 
Guren's Avatar
 
Reputacja: 1 Guren ma wspaniałą reputacjęGuren ma wspaniałą reputacjęGuren ma wspaniałą reputacjęGuren ma wspaniałą reputacjęGuren ma wspaniałą reputacjęGuren ma wspaniałą reputacjęGuren ma wspaniałą reputacjęGuren ma wspaniałą reputacjęGuren ma wspaniałą reputacjęGuren ma wspaniałą reputacjęGuren ma wspaniałą reputację
- "Niech ktoś da mi w końcu zapalić... Błagam! Kawy! Papierosa! I musaki!! Albo chociaż herbatnika..." - pomyślał Dean przeczesując palcami włosy. Wolał się nie zastanawiać co podali Eddiemu, ale dawka pewnie powaliłaby słonia. Słoń balansujący po wybudzeniu. Pora dac przemówić Mephisto z całą jego bezczelnością i teatralnością
- Dobra, Eddie to zrozumiałe, że chcesz do mamy. Wnioskuje, że dawno się nie widzieliście. Dzieci powinny widywać oboje rodziców, nawet po rozwodzie. Pewnie Bogini się popłaczę ze szczęścia, a potem... No ciekaw jestem jej reakcji. Zwłasszcza jak oświadczysz, że zostajesz na dobre. - zakręcił się z półobrotu. By zamaszyści wzruszyć ramionami:

- Ale co ja się znam- po kądzieli jestem pokoleniem nr 3 urodzonym w tym kraju. Eddie ty tutaj jesteś 5 lat? Mojemu pradziadkowi dali zdać maturę dopiero po 12 latach pobytu w Stanach. Facet miał wtedy ponad 30 lat. Ale w ogóle Pradziadek miał w ogóle opinię dziwacznego. Podobno pierwszego człowieka ukatrupił przed 14-stką, dosiadał się lub kazał się przysiąść niewłaściwym ludziom, regularnie lał praworządnych obywateli, a przez to zwiał z przynajmniej 5 stanów w nocy. Jednego szanowanego kultystę przypalił papierosem w czoło, bo ten chciał ukarać kobietę gorszego sortu. I wiecznie marudził na Amerykę i jej praworządnych obywateli. Masochista jak nic!

Ale to dziwne jak minęło dość dużo to dostajesz order za zastrzelenie nazisty i przeżycie chociaż miałeś tylko 14 lat. Bycie białym i stawianie kawy Afroamerykanom tam gdzie zakazywali im przesiadywać staje się symbolem postępu. Przypalenie członka Ku- Klux- Klanu, który próbował przypalić Murzynkę tym bardziej. Jak pozwalasz swojemu mechanikowi mieszkać po tym jak starzy go wywalili za bycie gejem załatwia zaproszenie na nielegalny ślub. Matka mnie będzie ciągnąć latem na odsłonięcie jakieś tablicy po Pradziadku. Jak widać nieraz trzeba dostatecznie długo siedzieć na dupie, nie dajesz się ruszyc i nawet uznają cię za swojego. Nie wszyscy, ale ci nie dadzą cię ruszyć.

Pradziadek był Polakiem, więc pewnie dlatego wszystkich zamęczał hasłem “Nigdy tak wielu nie zawdzięczało tak wiele tak niewielu.” Ale czemu zawsze jak szło na sprawę superludzi? Czemu ich wiązał z lotnikami Dywizjonu 303, którzy stacjonowali w Brytani za II Wojny Światowej, a tamtejsze wojsko kazało przeszkolonym pilotom siedzieć na tyłkach. Właśnie za to, że byli Polakami, a nie Brytolami. I kiedy Nazisci byli u szczytu, brytyjskie wojsko poprosiło o pomoc, już się nie liczyło pochodzenie. Ci z Dywizjonu 303 mieli pełne prawo wytknąć, że teraz to mogą ich cmoknąć w tyłek. Niech sobie radzą! Ale tamci uznali, że świat nie kończy się na bandzie ćwoków u władzy, świat jest duuużo większy. I potrzebuje pomocy. To pokazali, że potrafią latać tak że szczęki zbierali nie tylko brytyjscy idioci, ale i naziści, bo przegrali sromotnie. Piloci mogli się słusznie obrazić, ale woleli zrobić to co potrafili najlepiej. No powie mi ktoś co to ma do superludzi?
-znowu wzruszenie ramion. Parę kroczków, żeby oprzeć się na ramieniu młodszego herosa i zakręcić dłonią jakby coś pokazywał.

- I tak Eddie zrobiłeś coś głupiego. Mocno może na tym ucierpieć twoja reputacja w A.E.G.I.S., bo dałeś się sprowokować jakiemuś ćwokowi od nich. Niektórzy mogą uznać przez to, że twoje dotychczasowe wyczyny były tylko pokazówką rozwydrzonego dzieciaka. Ludzie najdłużej zapamiętują kłamstwa oparte na hipokryzji. Tylko jak udowodnić kłamstwo? Nawet niesłuszne oskarżenie czy wątpliwości wymagają wysiłku do zmycia wątpliwości. Ciekawe co pomyślą jak wrócisz do Doliny? Mam paskudne wrażenie, że uznadzą to za przyznanie się do winy. Kurde Smitha będzie na wierzchu…
Ale co tam… Ja jestem z linii po głupku co względem Stanów odśpiewywał
wzniósł ramiona nad głową nieco kiwając się przy tym:

Tear down the mountains
Yell, scream, and shout like you can
say what you want
Im not walking out
Stop all the rivers, push, strike, and kill Im not gonna leave you
There's no way I will
And I am telling you Im not going
You're the best man I'll ever know
There's no way I can ever, ever go
No, no, no, no way No, no, no, no way Im living without you
Oh, Im not living without you, not living without you
I dont wanna be free Im staying,
Im staying And you, and you, and you
You're gonna love me You're gonna love me, yes you are !
*

Cóż piosenka wymagała mocy. Obrotu przy finale. Mephisto pmachał agencji. Ukłonił się.
-Ale błagam nie wrzucać do sieci jak się drę...

*And I Am Telling You I'm Not GoingJennifer Hudson
 
__________________
You are braver than you believe, stronger than you seem, and smarter than you think. Kubuś Puchatek aka Winnie the Pooh

Ostatnio edytowane przez Guren : 14-06-2022 o 20:37.
Guren jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem