Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 15-06-2022, 15:11   #175
Kaworu
 
Kaworu's Avatar
 
Reputacja: 1 Kaworu ma wspaniałą reputacjęKaworu ma wspaniałą reputacjęKaworu ma wspaniałą reputacjęKaworu ma wspaniałą reputacjęKaworu ma wspaniałą reputacjęKaworu ma wspaniałą reputacjęKaworu ma wspaniałą reputacjęKaworu ma wspaniałą reputacjęKaworu ma wspaniałą reputacjęKaworu ma wspaniałą reputacjęKaworu ma wspaniałą reputację
Pan Dallen brał czynny udział w dyskusji z młodzieżą.

- Ależ Diano! - oburzył się, a jego usta ułożyły się w doskonałe, duże, okrągłe "O" - I Mephisto! - zwrócił swą uwagę na chłopaka - No co Ty mówisz?! Diana to prawdziwa dama, i w dodatku szlachcianka! z Europy! Prawdziwe high life! Ale nie dziwię się Tobie, że nie rozumiesz. Nie gniewaj się, dobry z Ciebie chłopak, ale... no coż, syn rockmana i Amerykanin. I w dodatku młody jesteś. Co Ty możesz wiedzieć? - powiedział. Nie było to złośliwe - w każdym razie w zamierzeniu bądź tonie - i Dallen uśmiechał się jak dobry wujek dający swojemu ulubionemu bratankowi radę. Ale mimo wszystko, zrobiło się tak jakoś...

Gdy Ed się ocknął, Ted wziął się pod biodra i nabrał wody w usta. Poruszał językiem wewnątrz zamkniętej buzi to tu, to tam, jakby ważył odpowiednie słowa, po czym wzdechnął. Podszedł do syna i położył mu rękę na ramieniu oraz spojrzał głęboko w oczy.

- Edlaue - zaczął kamiennym głosem - Jestem Tobą bardzo rozczarowany. Pomyśl, tylko pomyśl! - wybuchnął - co by się stało, gdybyś trafił do więzienia? Jak ja bym to przeżył? A Twoje młodsze rodzeństwo? Co z nimi? Jaki im dajesz przykład? Czy ty wiesz, jak ja się martwiłem?!

- Ja wiem, wiem, masz ciekawą historię. Wiem. Ale na wszelkich Bogów, czy nie mogłeś się zachować jak normalny człowiek w Twoim wieku? KOOPEROWAĆ ze służbami zamiast PLUĆ NA FUNKCJONARIUSZA?! To przez telewizję, prawda? Tyle w niej przemocy, a Twój młody, obcowymiarowy umysł to wszystko chłonie. Nie dziwota, że tak się zachowujesz, Tobie brak wzorców - mruknął, bardziej do siebie niż do swojego syna.

- Ha, postanowione - uderzył pięścią w swoją dłoń, gdy dostał dobry pomysł - Masz SZLABAN młody człowieku! Telly no more, till U behave like a normal, well-adjusted youngster! Jak nie będzie tej krwi i flaków na ekranie to od razu zaczniesz się socjalizować jak należy. Będziesz mieć książki do czytania, o! To rozwija! I pisać mi eseje o nich, czego sięz lektury o moralności nauczyłeś! - jego oczy zalśniły dosłownymi gwiazdkami, gdy zdał sobie sprawę z geniuszu własnych metod wychowawczych.

Dalszy wybuch Eda nie spotkał się z jego strony z żadnym komentarzem, ale kiwnął głową i mruczał do siebie znacząco, zupełnie, jakby był w 100% przekonany co do słuszności kierunku, który obrał jako rodzic.

Kiedy jednak Ed się rozpłakał, jego serce sie nieco zmiększyło. Wyciągnął z kieszeni chusteczkę i dał synowi, oraz zaoferował mu swoją rękę, gdyby ten zechciał wstać - Wpoząsiu? - spytał ciepłym tonem głosu.



Mephisto: Ted wywiera wpływ (INFLUENCE):

Superior: (-)
Mundane: (+)

Akceptujesz czy odrzucasz?

Ed: Ted także wywiera wpływ.

Danger: (-)
Mundane: (+)

Akceptujesz? Odrzucasz?


 
Kaworu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem