Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 14-07-2022, 08:34   #1172
Brilchan
 
Brilchan's Avatar
 
Reputacja: 1 Brilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputację
- Musiałem sprawdzić, wiem że mnie ostrzegaliście Panie Yaglo ale kiedy zrozumiałem że każda minuta tego stanu wypala jej energię witalną przerażenie przykryło mi na chwilę rozsądek... Na Wichry Przodków jak boli! - Krzyknął wspierając się na przywódcy Lustra - Ale potwierdza się że w tym, stanie wszystko postrzega jako zagrożenie trzeba jak najszybciej sprowadzić kogoś kogo Korra nie widzi w ten sposób! Rozumiem jeżeli Szefowa nie chce tu Asami Sato, można ją zastąpić kimś innym z jej drużyny, braćmi, Panią Opal, Mistrzem Tenzinem, jego rodziną, Toph, Katharą, emerytowanym królem Zuko albo rodzicami awatar ale musimy zrobić to jak najszybciej a Asami ma ten swój sterowiec więc może szybko podróżować i nie musi lądować jak latające bizony! Upraszam wybaczenia w nerwach zawsze dużo gadam a teraz jestem wyjątkowo znerwicowany - rzekł krzywiąc się z bólu.

Lets do a snow job

Cały ten ból i sytuacja dały mu pewnego rodzaju oświecenie wpadł na genialny pomysł:
~Wieczna Zimo oto moje ostatnie pytanie za które sprzedałem ci decydującą minutę: Co kryje się w masce Amona i jak mogę pozbawić ją mocy ? Chce żeby już nigdy nie stanowiła zagrożenia i nie zsyłała wizji władzy kusząc ku potędze kogokolwiek kto ją dotknie~ - Zadał pytanie w myślach. Gdyby Maska przestała stanowić zagrożenie mógłby użyć jej żeby przekupić Trupookiego! Nie wiedział czy lepiej go usunąć czy też namówić do zdrady ale warto mieć go jako pionek po swojej stronie a sama maska też jest groźna.

~Mam też kandydatkę na twój ostatni miecz! I nie musiałabyś długo czekać bo to już jest dusza! Myślałem żeby oznaczyć Ambasadora Plemienia Wody w Aqua Port ale nie dopuszczą mnie do niego po tym, jak próbowałem go zabić po za tym, nie wiem czy wciąż żyje bo jest tak straszny że jego mocodawcy planowali go zabić. Myślałem nad oznaczeniem Guren aby dopełnić mojej zemsty nad Mglistym Lustrem za wykorzystanie i szantażowanie mnie ale jej zmysły są tak mocne że mogłaby wyczuć co planuje i mnie zabić. Musiałbym więc dłuugo szukać kolejnej osoby a jako człowiek ścigany za usiłowanie zabójstwa nie mam swobody ruchów nie licząc mojej nowej rany która również ma swoje ograniczenia...~- Tłumaczył swój tok rozumowania.

~- Ale przed chwilą wpadłem na genialny pomysł! Oznaczę Awatar Rilija która teraz walczy o ciało Korry! O niej wiemy jak najmniej z Zapomnianych Awatarów. Nie robi na mnie wrażenia istoty którą można przekonać żeby odpuściła ale wypełnia twoje kryteria o potężny duchu! Zabilibyśmy 3 szczuro - gołębie jednym kamieniem! Ty miałabyś ostatni miecz który ci obiecałem, my mielibyśmy o jednego mniej ducha do przekonania i opuściłabyś ciało Mistrzyni Jinory. Wszyscy szczęśliwi! No może oprócz Awatar Rilij ale kto by się nią przejmował ?! ~- Podkręcał swój pomysł chcąc zachęcić ducha zimy.

~Jest tylko jeden problem zanim ta albinoska zdecyduje się wezwać Asami może minąć dużo czasu... Zaczekaj, a może po prostu powiedz Mistrzyni Jinorze o tej wyspie i jak ciężka jest sytuacja Korry ? Szybciej otrzymałabyś materiały na swoje ostrze a Awatar nie traciłaby energii życiowej ~- Próbował nakłonić starożytny byt do współpracy.

~Dotrzymam danego ci słowa tak czy inaczej ale z czystej ciekawości po co ci te miecze ? Czy zamierzasz uwięzić uosobienia innych pór roku podobnie jak Ravaa zrobiła to z Vaatu ? Mnie to nie obchodzi i tak minie dużo czasu nim Albinoska i Trupooki wyzionął ducha zdążę sobie jeszcze pożyć~- Lekko skłamał chcąc potwierdzić swoje podejrzenia.

Plan był o tyle dobry że niezależnie od tego co się stanie Migmar wyjdzie na swoje, jeżeli Wieczna Zima pokona Awatar Rilije powstrzymają natychmiastowy problem a potem wespół z Korrą będzie mógł powstrzymać tą odleglejszą. Może nawet udałoby się przekonać vaatuawatara i inne duchy do pomocy? W końcu Nieskończona Zima im też byłaby nie na rękę.

Jeżeli Laouchi nie da rady Zapomnianej Awatar i tak będzie musiała opuścić Mistrzynie Jinorę. On swoją część umowy wypełnił nie jego wina że tak potężny byt nie umie zebrać należności prawda ? Ocali pierwszą córkę zgodnie z wolą księżyca!
 

Ostatnio edytowane przez Brilchan : 14-07-2022 o 09:00.
Brilchan jest offline