Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 14-07-2022, 09:05   #27
Mi Raaz
 
Mi Raaz's Avatar
 
Reputacja: 1 Mi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputację
Dobrze, że padło pytanie o Maskę zanim się odniosłem do inkwizycji. Patrzę na to przez pryzmat Upadku Londynu. Moi gracze właśnie biorą udział w wydarzeniach, które opisałeś. Np. Anna Bowsley nadal ma głowę, jest oficjalnie Księciem Londynu, a moi gracze kombinują jak jej ją pozbawić. Jeżeli któryś to czyta, to wpadnie jeszcze na pomysł nasłania na nią inkwizycji...

No ale: w mieście jest nagonka na wampiry. To pierwsza faza Drugiej Inkwizycji, bo od Londynu się wszystko zaczęło. Mamy więc jednostki specjalne (takie SWAT), które robi naloty na elizja i leża. W mieście panuje godzina policyjna i spora część ludzi jest wyrywkowo kontrolowana na ulicach.

Oficjalny powód? Atak terrorystyczny na Shard. Przeprowadzony przez nową grupę terrorystów, którzy dzięki narkotykom są w stanie funkcjonować i stawić opór mimo bezpośredniego trafienia z karabinu. Zyskują nadludzkie zdolności. Efektami ubocznymi tych narkotyków jest niezwykła czułość na światło słoneczne. Telewizja i radio mówi głównie o tym, a w necie już kiełkują teorie spiskowe o wampirach żyjących od lat między ludźmi i odpowiadającymi za prawdziwą władzę nad światem.

Akcja w Londynie była początkiem Inkwizycji. Oczywiście, wszystko się zgadza z tym co napisałeś. W moim pytaniu chodziło o to jak Ty u siebie to widzisz? Od 2012 minęło 13 lat. Wampiry są bardziej Urban Legends? Czy istnieje np. specjalna jednostka policji w Paryżu/Brukseli, która skupia się na tym? A może doszli do wniosku, że zagrożenie minęło? W podręczniku Camarilli przeczytałem, że Londyn np. jest wampirzym pustkowiem, a wampiry które tam trafiają albo uciekają natychmiast, albo przepadają bez wieści.

No i teraz dochodzimy do Maski: przy kontroli dowodu okazało się, że typ nie żyje od dwóch lat. Co się dzieje w Twojej sesji:

A) Znudzeni policjanci zabierają go na komisariat i spisują zeznania żeby wyjaśnić pomyłkę, dzwonią do szpitala, wysyłają zapytanie do towarzystwa ubezpieczeniowego, i całość rzucają na stertę papierów, które za trzy albo cztery dni pociągnie jakiś stażysta? Wampir wychodzi wolno przed świtem. Czy..
B) Postawieni w stan gotowości sięgają po broń i wzywają SWAT? W 10 minut na miejscu pojawiają się kolesie w stalowych kołnierzach na szyi z kołkami przy nodze i amunicją zapalającą?

Myślę, że odpowiedź na to pytanie będzie też dobrą wytyczną w temacie "kropek" w Masce.
 
__________________
Wszelkie podobieństwo do prawdziwych osób lub zdarzeń jest całkowicie przypadkowe.

”Ludzie nie chcą słyszeć twojej opinii. Oni chcą słyszeć swoją własną opinię wychodzącą z twoich ust” - zasłyszane od znajomej.

Ostatnio edytowane przez Mi Raaz : 14-07-2022 o 09:07.
Mi Raaz jest offline