Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 15-07-2022, 19:38   #30
Nuada
 
Nuada's Avatar
 
Reputacja: 1 Nuada ma wspaniałą reputacjęNuada ma wspaniałą reputacjęNuada ma wspaniałą reputacjęNuada ma wspaniałą reputacjęNuada ma wspaniałą reputacjęNuada ma wspaniałą reputacjęNuada ma wspaniałą reputacjęNuada ma wspaniałą reputacjęNuada ma wspaniałą reputacjęNuada ma wspaniałą reputacjęNuada ma wspaniałą reputację
Panowie, nawet nie wiecie, jak mnie miło zaskoczyliście. Przyznam się, że nie spodziewałem się tak szybkiego feedbacku w sesji. Naprawdę fajnie i przyjemnie się czytało wasze odpisy.

____
Co do uwag, ten font faktycznie bez dużego powiększenia jest mało czytelny. Zmienię go na coś bardziej klasycznego.

Co do twojej sugestii Pliman, to przyznam, że nie jest to zły pomysł. Z tym, że charakteru Atolu nie zmienię, bo to właśnie taka enklawa, ostatnia twierdza zmurszałej magnaterii rodem z "Przeminęło z wiatrem" Wyspa ma klimatem przypominać bagna Luizjany, pełne dzikiej roślinności, pozostałości po niewolniczych wioskach i rzec jasna czarnej magii, voodoo i innych prastarych tajemnic.
Zgodzę się jednak z tym, że faktycznie lepiej wszystkie włoskie familie przenieść do ścisłego centrum. Zrobię z nich gangsterów rodem z "Rodziny Soprano", a nie "Ojca Chrzestnego" Będą oni rozlokowani w Nestrum i Palatium.
Stare dzielnice Old Nest oddam faktycznie pod pieczę ostatniego rodu magnackiego, który podejmuję walkę z nowym porządkiem, czyli rodu Dampierre.

____
Osobny wątek z wszystkim handoutami, mapami i innym sesyjnymi materiałami wrzucać będę do osobnego wątku.
Można tam też wrzucić wasze karty, czy nie?

____
I jeszcze jedna kwestia na koniec. W poście Plimana pojawił się wątek telefonów komórkowych i netu.
Jak wspominałem w rekrutacji widzę nasze miasto, jako takie trochę wyrwane z osi czasu. Mam wizję przenikających się lat 80,90 i dwutysięcznych, a szczególnie ich początku.

Zatem technologię widzę w ten sposób, że ta najbardziej nowoczesna, czyli komórki, laptopy i w miarę szybki internet, to domena najbogatszych. Komórki istnieją, ale są horrendalnie drogie. Internet śmiga, ale w powszechnym użyciu jest analogowy dialup i tylko elita może pozwolić sobie na jakieś szybsze łącza.
Media społecznościowe, jeśli istnieją to są w raczkującym stadium i stanowią ciekawą osobliwość, czy nawet dziwactwo, a nie społeczny prymat.
W powszechnym użyciu są pagery i budki telefoniczne.

W domach królują odtwarzacze video, stąd też wypożyczalnia kaset VHS jest ważnym miejscem w dzielnicy. Zdjęcia rodzinne w większości wypadku wykonuje się aparatem analogowym lub w najlepszym wypadku polaroidem, a aparaty cyfrowe to dopiero co wchodzący gadżet dla najbogatszych.

____
Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzi, aby Bozansky z racji swojego stanowisk miał dostęp do najnowszych nowinek technologicznych. Także nie ma problemu, aby nawet cała wasza ekipa miała do dyspozycji komórki.
Bardziej chodzi mi o ogólne tło niż narzucanie wam, jakiś ograniczeń technologicznych.

I ma jeszcze kilka pomysłów na nazwę waszej ekipy.
Sensitive Observers, Awakened Guards, Watchful Defenders, Keepers Of The Old Order.

____
P.S.
Przeniosłem opis miasta do nowego wątku, o tutaj:
http://lastinn.info/komentarze-do-se...tml#post955869

Gdyby ktoś chciał coś dodać od siebie, wrzucić jakąś lokację, opis bohatera lub NPC-a, to proszę się nie krępować.

P.S.S.
GreK, łoooo panie... teraz to żeś dopieścił bohatera. Wyszło naprawdę świetnie i od razu Dave Malkovich zyskał filmowy sznyt. Już mi się podoba i kolejne komiksowe kardy majaczą w głowie.
 

Ostatnio edytowane przez Nuada : 15-07-2022 o 20:33.
Nuada jest offline