Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 16-07-2022, 19:41   #39
obce
 
obce's Avatar
 
Reputacja: 1 obce ma wspaniałą reputacjęobce ma wspaniałą reputacjęobce ma wspaniałą reputacjęobce ma wspaniałą reputacjęobce ma wspaniałą reputacjęobce ma wspaniałą reputacjęobce ma wspaniałą reputacjęobce ma wspaniałą reputacjęobce ma wspaniałą reputacjęobce ma wspaniałą reputacjęobce ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Pliman Zobacz post
@Obce, nie bój się. Zmiana poglądów dotyczy raczej NPCy.
Cytat:
Co do ewentualnych konfliktów pomiędzy postaciami, to jak wspomniałem dopuszczam pewne drobne tarcia i koleżeńskie uszczypliwości, ale nie ma zgody na jakieś konflikty, czy otwartą walkę.
Myślę, że raczej nie będzie nawet ku temu okazji.
Dlatego zapytałam Plimana jak będzie ogrywał swoją moc w sesji
Także względem BNów.

Poglądy nie są (na szczęście) rezane w kamieniu i podlegają ewolucji, zmieniają się wraz z wiekiem i ilością doświadczeń. Stanowią jednak jeden z filarów tożsamości, tego kim jesteśmy. Moc Henry’ego zmienia ten filar, nieodwracalnie zmienia to kim jest i może w przyszłości być człowiek.

To jest punkt, który widzę jako potencjalnie zapalny - co tutaj jest ironiczne trochę - ze względu na moje poglądy I żeby użyć tego jako przykładu: gdyby na moją chatę wpadł teraz taki Henry i je zmienił, nie byłabym już tym kim jestem teraz. Zmieniłoby się moje poczucie tego co słuszne/niesłuszne, dobre/złe, co wpłynęłoby potem - na zasadzie domina - w mniejszym lub większym stopniu na moje decyzje, przyjaźnie itd.

Samo działanie tej mocy wydaje mi się więc dehumanizujące. Złe po prostu. Taka ingerencja w cudzą psychikę wydaje się rodzajem gwałtu, w którym to umysł a nie ciało staje się ofiarą a człowiekowi zostaje odebrana nie tylko wolna wola ale i podmiotowość.

Stąd moje pytanie, bo może tylko dmucham na zimne i mam w głowie zły obraz tego, jak widzisz tą moc, Pliman, i jej zastosowanie w świecie gry.
 
__________________
"[...] specjalizował się w zaprzepaszczonych sprawach. Najpierw zaprzepaścić coś, a potem uganiać się za tym jak wariat."
obce jest offline