Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 02-08-2022, 10:33   #8
Shartan
 
Reputacja: 1 Shartan ma z czego być dumnyShartan ma z czego być dumnyShartan ma z czego być dumnyShartan ma z czego być dumnyShartan ma z czego być dumnyShartan ma z czego być dumnyShartan ma z czego być dumnyShartan ma z czego być dumnyShartan ma z czego być dumnyShartan ma z czego być dumnyShartan ma z czego być dumny
Cytat:
Napisał Nuada Zobacz post
Shartan znam Coriolis i jest to niewątpliwie jakaś opcja. Choć przyznam szczerze, że pisząc uniwersum 1001 nocy miałem na myśli coś bardziej w klimacie fantasy, a nie twardego sf.
Niestety z Coriolisem mam ten problem, że za bardzo kojarzy mi się z Gasnącymi Słońcami.
Oba systemy mają pewne podobieństwa, ale GS mi bardziej się kojarzy z feudalizmem i średniowieczem. Natomiast Corlios z motywami arabskimi i taką większą swobodą dla ludzi żyjących w tym świecie. Choć zawsze można poprowadzić oba systemy tak by było odwrotnie. W każdym razie Coriolos bardziej by pasował do opisanej opcji, a jakby postawić na w miarę luźny klimat, to mogłoby nawet nie być specjalnie zauważalne, że to system sci - fi.

Cytat:
Napisał Nuada Zobacz post
A co do tego systemu, gdzie walczą anioły i demony, to nie wiem, czy nie myślisz przypadkiem o In Nomine Magnae Veritatis. Tam faktycznie anioły walczyły z diabłami na Ziemi w XX wieku. Dawno, dawno temu grałem w to, choć była to dość radosna twórczość tak nasza, jak i MG. System jakimś cudem wyszedł po polsku. Jak? Jest to do dzisiaj dla mnie zagadką.
Jeśli diabły pomagały ludzkości, to prawdopodobnie ten.

Cytat:
Napisał Nuada Zobacz post
to dość humorystyczny system w założeniach, jak pamiętam. Przynajmniej my tak wtedy w to graliśmy.
Niestety nie pamiętam czy system był na serio czy też był humorystyczny.

Cytat:
Napisał Nuada Zobacz post
Nephilim powiedziałbym, że dużo poważniej podchodzi do tematu, tak samej okultystycznej otoczki, jak i ewentualnych motywów grozy, czy horroru. Choć tego ostatniego to raczej nie ma tutaj za wiele. Bardziej to taka opowieść o mistycznej podróży dusz poprzez wieki, magię i symbole.
Właśnie ten motyw wędrówki postaci przez czas wydaje mi się ciekawy.
 

Ostatnio edytowane przez Shartan : 02-08-2022 o 10:36.
Shartan jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem