Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 02-08-2022, 19:59   #12
Nuada
 
Nuada's Avatar
 
Reputacja: 1 Nuada ma wspaniałą reputacjęNuada ma wspaniałą reputacjęNuada ma wspaniałą reputacjęNuada ma wspaniałą reputacjęNuada ma wspaniałą reputacjęNuada ma wspaniałą reputacjęNuada ma wspaniałą reputacjęNuada ma wspaniałą reputacjęNuada ma wspaniałą reputacjęNuada ma wspaniałą reputacjęNuada ma wspaniałą reputację
Slan tego nie wiem, ale niewątpliwie widać, że twórcy mocno się inspirowali GS-ami. W sumie nie ma nic w tym złego tym bardziej, że motyw tajemniczych kosmicznych portali to nie nowość. Wielokrotnie czy to w konwencji sf, czy nawet fantasy coś takiego się przewija.

Mi to troszkę wadzi, bo lepiej znam GS i stąd odbieram Coriolisa jako troszkę taką kopię. Coś jak casus DnD i Pathfindera, przy czym jednak twórcą Coriolisa trzeba oddać to, że dodali dużo więcej interesujących i nowych patentów i ich dzieło nie jest kopią jeden do jednego.

Jak już mówiłem na pewno na moje postrzeganie tego systemu ma wpływ fakt, że nie znam go zbyt dobrze. Grałem tylko kilka sesji. W sumie pewnie ze trzy, albo cztery, jeśli dobrze liczę. Z czego jedna prawie całkowicie poświęcona na tworzenie postaci. Także nie za wiele tego.

____
GreK, to na razie tylko taki temat do dyskusji. Nie wiem, czy któryś z proponowanych pomysłów ujrzy światło dzienne. Nie wykluczam tego, ale nie mam też ciśnienia żeby cokolwiek z tej sondy wynikło.

Ja tylko niczym niedzielny wędkarz zarzucam przynętę i patrze jakie ryby wypłyną na powierzchnię. Popatrzę, zanęcę i na koniec może coś w podbierak wyhaczę.
 

Ostatnio edytowane przez Nuada : 02-08-2022 o 20:04.
Nuada jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem