Wątek: Zagadki
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 13-08-2022, 11:43   #40
Marrrt
 
Marrrt's Avatar
 
Reputacja: 1 Marrrt ma wspaniałą reputacjęMarrrt ma wspaniałą reputacjęMarrrt ma wspaniałą reputacjęMarrrt ma wspaniałą reputacjęMarrrt ma wspaniałą reputacjęMarrrt ma wspaniałą reputacjęMarrrt ma wspaniałą reputacjęMarrrt ma wspaniałą reputacjęMarrrt ma wspaniałą reputacjęMarrrt ma wspaniałą reputacjęMarrrt ma wspaniałą reputację
Brawo Campo i Aro

Rzeczywiście z chłopakami zagadka była trudniejsza. A dyskomfort braku jakichkolwiek liczb sprawił, że nie umiałem w ogóle zacząć tej zagadki
Street dobre.

A żeby zamknąć temat drzewa Gondoru to muszę przyznać Wam rację. Zmieniłem zagadkę i z oryginalnego krzyża nagrobnego zrobiłem drzewo. Czym nieświadomie zwiększyłem opcje kradzieży.

A teraz zagadka stricte matematyczna z logicznym haczykiem specjalnie dla Plimana:
Orkowie z Mordoru kłócili się z urukami z Isengardu, którzy z nich są lepszymi piechurami. Aby rozstrzygnąć spór obie grupy postanowiły stanąć ze sobą w szranki. Ustawiły się w szyku każda w swojej kolumnie i ruszyły w swoich kierunkach w poniższy sposób:
Orkowie:
------------>
<---------------
Urukowie
Warunkiem zwycięstwa było przekroczenie przez ostatni szereg linii startu przeciwnika.
Wiadomo, że:
- Silniejsi urukowie maszerowali w tempie 16 km/h
- Słabsi orkowie maszerowali w tempie 14 km/h
- Kolumna uruków miała długość 30 metrów
- Kolumna orków miała długość 20 metrów
- Żadna z grup w trakcie rywalizacji nie zmieniła ani tempa marszu, ani długości kolumny.

Na koniec zaś pytanie:
Ile sekund ma dowodzony przez Mildryd ukryty eored Rohhirimów by uderzyć ze swoją szarżą na wroga tak by obie grupy sługusów Cienia były w trakcie mijania się? Pod pojęciem mijania się rozumiemy całość czasu pomiędzy zrównaniem się pierwszych szeregów, a minięciem się ostatnich szeregów sługusów.
 
__________________
"Beer is proof that God loves us and wants us to be happy"
Benjamin Franklin
Marrrt jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem