Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 01-09-2022, 09:52   #101
Ketharian
Dział Postapokalipsa
 
Ketharian's Avatar
 
Reputacja: 1 Ketharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputację
Podsumowanie kolejki

Moi drodzy, wrzuciłem do wątku sesyjnego ostatni post MG w ramach tej kolejki (nie da się ukryć, że tym razem nie wyrobiłem się z całością w poniedziałek i wtorek, ale też mieliśmy znacznie obszerniejsze teksty do przerobienia na otwarcie). Macie zatem za sobą przybycie do pałacu, wstępne formalności i podchody, następnie spotkanie z sekretarzem Olobertem i Simonem Lefevbre, który uchodzi w Perpignanie za szefa wszystkich szpiegów) i koniec końców zaproszenie na wczesną kolację (albo późny obiad) z samym regentem! Mam nadzieję, że ta część Waszej przygody pozwoliła poczuć przynajmniej namiastkę doniosłości i poczucia trafienia do świata wyższych sfer Franki (a najlepsze zapewne jeszcze przed Wami).

Część z Was zdążyła już odpisać w międzyczasie, ale jeśli ktoś miałby ochotę dodać od siebie coś jeszcze, poczekam z końcem kolejki do niedzieli 4 września (na pewno musicie rozegrać jakoś motyw z próbą wysłania Yago do garderoby). Ja sam wykorzystać te parę dni na nadrobienie zaległości w innych sesjach.

I jeszcze raz witam w drużynie Snigonasa, który dzięki nieoczekiwanemu wezwaniu do pałacu regenta będzie mógł w końcu skrzyżować swe ścieżki z Waszymi.

Plan dalszej gry jest następujący: bieżąca kolejka do niedzieli na ewentualne dalsze odpisy (reakcja na widok Szpitalnika oraz sugestie Moreau na temat Yago). Potem w poniedziałek wrzucę opis biesiady wraz z wstępem do konwersacji dla poszczególnych bohaterów, bo każdy dostanie dla siebie rozmówcę po stronie gospodarza (każdy z wyjątkiem Rentona, on dostanie dodatkowe półmiski). Posiłek u regenta chciałbym zmieścić w jednym tygodniu gry, a potem przejść do jakiegoś zwrotu akcji (określę jego charakter losowo, gdzie 1-8 to Yago, który stłucze cenną porcelanę, a 9-10 to stłuczenie porcelany przez kogoś, kto potem zwali winę na Yago).


Pytania Aro

Niestety wszystko, co wiemy na temat Hybrispanii zawarte jest w podręczniku głównym oraz paru wzmiankach w dodatkach o France (ewentualnie w dodatkowych materiałach na stronie settingu, muszę dobrze przejrzeć dział opisów świata i opowiadań, bo może coś tam przeoczyłem). Jak się człowiek przyjrzy interaktywnej mapie świata, to można odnieść wrażenie, że następnym regionem w kolejce do wydania miało być Purgare (świadczy o tym ilość nowych miejscowości naniesionych na mapę Italii). Mówiąc szczerze, wciąż boli mnie serce na myśl o tym, ile dodatków SMV nie zdążyło wydać, praktyczny opis świata zamknął się na podalpejskiej części Purgare (In Thy Blood), na południowej i północnej France (The Killing Game i Black Atlantic) oraz na Borce (Justitian). Ileż ja bym dał za dostęp do tych wszystkich surowych materiałów ukrytych na twardych dyskach Marko i spółki, bo na pewno byli już mocno do przodu z przygotowaniami nowych dodatków.

Wracając do wątku głównego, na temat Hybrispanii wiadomo bardzo mało, zaś w przypadku Pirenejów oparłem się na The Killing Game i Clans of Rhôde, gdzie wzmiankowane są terytorialne klany górali uprzykrzających życie perpignańskim górnikom (tym samym otwiera nam się ogromne pole do popisu w kwestii światotworzenia).

Handel lądowy funkcjonuje w całej południowej France od Perpignanu po Tulon i Montpellier na wschodzie oraz Tuluzę na północy. Pireneje stanowią dość hermetyczną barierę na zachodzie (ukształtowanie terenu i niemili lokalsi), zaś w głębi Franki znajdują się jeszcze groźniejsze terytoria feromantów i obszary permanentnie skażone Pleśnią.
 
__________________
Królestwo i pół księżniczki za MG gotowego poprowadzić Degenesis!
Ketharian jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem