Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 02-09-2022, 17:18   #11
Nuada
 
Nuada's Avatar
 
Reputacja: 1 Nuada ma wspaniałą reputacjęNuada ma wspaniałą reputacjęNuada ma wspaniałą reputacjęNuada ma wspaniałą reputacjęNuada ma wspaniałą reputacjęNuada ma wspaniałą reputacjęNuada ma wspaniałą reputacjęNuada ma wspaniałą reputacjęNuada ma wspaniałą reputacjęNuada ma wspaniałą reputacjęNuada ma wspaniałą reputację
Alex Tyler, powiem tak - samo PbtA, jako mechanika nie jest zła. Trochę jednak tak średnio mi ona do tego systemu pasuje. Niby jest elastyczna, opisowa, ale w systemie, gdzie strach i groza mają nadrzędne znaczenie, to oddawanie w ręce graczy sporej części przedstawiania efektu rzutu, mocno wypacza obraz historii i potrafi utrudnić prowadzenie MG. Przynajmniej, ja tak miałem.
Jednym słowem, jak do Kultu, to ta mechanika jest za bardzo indie, jak na mój gust.
W formie pbf-u na pewno nie będzie ona odgrywała decydującej roli i może w ten sposób uda się zminimalizować jej negatywne strony.
Jej głównym zadaniem w sesji będzie zatem stworzenie zespołu cech i umiejętności w oparciu o które będę wiedział do czego jest zdolna dana postać.

Jeżeli masz jakieś sugestię, które twoim zdaniem usprawnią mechanikę, to z chęcią posłucham.

____
Widać już wyraźną tendencję wśród głosujących. Kult i Młotek wyraźnymi faworytami. Ciekawe.
 
Nuada jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem