Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 02-09-2022, 17:41   #13
Nuada
 
Nuada's Avatar
 
Reputacja: 1 Nuada ma wspaniałą reputacjęNuada ma wspaniałą reputacjęNuada ma wspaniałą reputacjęNuada ma wspaniałą reputacjęNuada ma wspaniałą reputacjęNuada ma wspaniałą reputacjęNuada ma wspaniałą reputacjęNuada ma wspaniałą reputacjęNuada ma wspaniałą reputacjęNuada ma wspaniałą reputacjęNuada ma wspaniałą reputację
Aro, bez wchodzenie w szczegóły i spoilerów, opiszę jakby to mniej więcej wyglądało.

Grę zaczęlibyśmy na planie A, czyli Polska 1922.
- BG biorą udział w seansie/libacjo/orgii w dworze hrabiego Horoczyńskiego. Dochodzi w jego trakcie do wydarzenia, które sprawia, że BG przenoszą się lub śnią (zależnie od definicji i zapatrywań postaci na świat) do Paganii.
- przenosimy się na chwilę na plan B, czyli do Pagani. Tutaj krótka scenka przedstawiająca świat oraz zawiązanie intrygi;
- BG się budzą, czyli wracają na plan A. Omawiają przeżycia, kombinują, szukają, są zachęcani przez hrabiego do dalszych poszukiwań i dociekań.
Gra toczy się na planie A. Może szukają powrotu do Pagani, może szukają o niej informacji i cały czas toczą się obok nich lub z ich udziałem oewne wydarzenia nazwijmy, to normalne.
- być może w końcu uda im się odkryć, jak śnić/przenosić się do Pagani. Czyli mielibyśmy teoretyczny powrót na pan B.
- możliwe, że poszczególni BG doświadczą w ten, czy inny sposób obcowania z Paganią. Tylko indywidualnie, bo ta pierwsza wizyta dotyczyła całej grupy.
- poszukiwana na planie A trwają i zakładamy, że doprowadzają do pewnych odkryć i wydarzeń i jeżeli pewne sprawy dojrzeją, to wtedy będziemy można przerzucić się na plan C, czyli Polskę 2022.
- BG, jako potomkowie okultystów z 1922 r. dowiadują się o pewnej rzeczy i zostają wciągnięci w pewne wydarzenia, które niejako zmuszą ich do poszukiwań informacji o swoich przodkach.

Mam nadzieję, że sensownie to opisałem. W mojej głowie pięknie się to komponuje.
Zdaje sobie sprawę, że to dość ambitny plan i zapewne wymagający dużo czasu.

Takie jednak podejście wydaje mi się o wiele ciekawsze niż próba odtwarzania historii Słowian w ujęciu historycznym, czy też nawet mitoczny-historycznym.
 
Nuada jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem