Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 02-09-2022, 20:20   #20
Nuada
 
Nuada's Avatar
 
Reputacja: 1 Nuada ma wspaniałą reputacjęNuada ma wspaniałą reputacjęNuada ma wspaniałą reputacjęNuada ma wspaniałą reputacjęNuada ma wspaniałą reputacjęNuada ma wspaniałą reputacjęNuada ma wspaniałą reputacjęNuada ma wspaniałą reputacjęNuada ma wspaniałą reputacjęNuada ma wspaniałą reputacjęNuada ma wspaniałą reputację
rudaad, nie jestem takim ortodoksem jak ty. Wykorzystuję każdy system, czy uniwersum, jako pewną bazę do tworzenie własnych historii i nie boję się żonglować elementami danego świata, zmieniać je i bawić się różnymi konwencjami.
Nieistotne, czy to Warhammer, WoD, Kult, czy DnD, prawie zawsze dodaje coś od siebie, zmieniam lub inaczej stawiam akcenty niż to sugerują podręczniki.

Podane przeze mnie przykłady różnych konwencji to tylko argument w dyskusji odnośnie mechaniki w nowym Kulcie. Nic więcej, tym razem.

____
Zawsze mnie zastanawia, taka zamknięta postawa na zmiany w lore lub konwencji. Przecież w każdym niemal podręczniku do rpg, twórcy wielkimi literami piszą, żeby nie bać zmieniać elementów ich świata, dodować własne pomysły, itd.
Niestety moje doświadczenia z turbofanami różnych systemów są raczej przykre. Nie było ich jakoś specjalnie dużo, ale ilekroć trafiałem na kogoś zafiksowanego na danym uniwersum, to zawsze pojawiał się mniejszy lub większy zgrzyt.

Dlatego ilekroć podejmuję się prowadzenia jakiegoś "świętego" w fandomie uniwersum, wyraźnie zaznaczam, że określone zmiany mogą się pojawić.

____
Mogę cię jednak uspokoić, że w proponowana przeze mnie przygoda do Kultu Powrót/Potwór, to opowieść właśnie w klimacie mrocznej psychodramy z dość szeroko potraktowanym tłem społecznym i do tego nutka magicznego realizmu rodem, czy to z powieści Pawła Huellego, czy też Blaszanego Bębenka.

Także bez obaw, tym razem nie będzie z mojej strony zamachu na świętości i nie zaprezentuje pulpowego Kultu.

____
Alex, powiem tak - rzeczywistość zna takie przykłady. Walka na ringu, a walka na ulicy to wbrew pozorom zupełnie różne światy. To jednak tak zupełnie offtopowo.
 
Nuada jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem