Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 03-09-2022, 07:50   #21
Alex Tyler
Młot na erpegowców
 
Alex Tyler's Avatar
 
Reputacja: 1 Alex Tyler ma wspaniałą reputacjęAlex Tyler ma wspaniałą reputacjęAlex Tyler ma wspaniałą reputacjęAlex Tyler ma wspaniałą reputacjęAlex Tyler ma wspaniałą reputacjęAlex Tyler ma wspaniałą reputacjęAlex Tyler ma wspaniałą reputacjęAlex Tyler ma wspaniałą reputacjęAlex Tyler ma wspaniałą reputacjęAlex Tyler ma wspaniałą reputacjęAlex Tyler ma wspaniałą reputację
Tak, zna. Ale to nie był mój point. Bo nie piję do sytuacji szczególnych, a ogólnych. Nawet postać z bardzo wysoką cechą (i bez ujemnych modów) ma mniej niż 50% szans na zwykły sukces. Co akurat w tym konkretnym przykładzie owocuje taką absurdalną sytuacją, że statystycznie zawodowy bokser (będąc BG) jest w niekorzystnej sytuacji, stając do walki, a nie byle oprych. A tak według mnie być nie powinno. I mrok settingu nic do tego nie ma. Bo nawet w głupim Zewie Cthulhu mogę wyspecjalizować postać i zacząć grę z 90% szansą na sukces w archeologii, strzelaniu czy bójce. Ale i tak może ona oszaleć od widoku pół tyłka zza krzaka wielkiego przedwiecznego. Bo to zupełnie odrębne aspekty rozgrywki. I to właśnie był mój point.
 
__________________
„Everything that lives is designed to end. We are perpetually trapped in a never-ending spiral of life and death. Is this a curse? Or some kind of punishment? I often think about the god who blessed us with this cryptic puzzle... and wonder if we'll ever get the chance to kill him”.
Alex Tyler jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem