Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 08-09-2022, 08:48   #525
Mi Raaz
 
Mi Raaz's Avatar
 
Reputacja: 1 Mi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputację
Cytat:
"Dał też Bóg Salomonowi bardzo wielką mądrość i roztropność, nadto rozum tak rozległy jak piasek nad brzegiem morza”.
Pierwsza Księga Królewska rozdział czwarty, wers dwudziesty dziewiąty
Płock. Siedziba Inkwizycji.

Nawia natychmiast poznała kobietę, na której barki najwyraźniej spadł obowiązek kierowania Płockim oddziałem Inkwizycji. To była kobiet o tysiącu twarzy. Driada nie miała wątpliwości.

Nastąpił czas wspólnej wymiany ustaleń.

W imieniu wilkołaków mówiła Nadia, jednak szaman Wolrad stał cały czas przy niej. Przejęli ludzkie formy, a służka zatrudniona przez Francescę przyniosła im proste okrycia.

- Za zasłoną dzieją się straszne rzeczy. Nagromadziły się tam zmory w niepojętych ilościach. Jest ich tam tak wiele, że zaczęły oddziaływać fizycznie na las. Magia duchów nie działa. My jesteśmy niemal natychmiast atakowani. Nasze ciała są zniekształcane i rozrywanie. Kończyny wykręcane. Nie jesteśmy wstanie wejść tam choćby na sto metrów w głąb po tej stronie.

Wolrad w ciszy kiwał głową. Nie miał wiele do dodania. Spodziewał się raczej kolejnej bestii spomiędzy światów, która przybędzie po Nichlaku.

Bogumysł wybrał drogę nauki. Ruszył do ksiąg i notatek pozostawionych przez Fyodora. Miał również nieco ksiąg ze sobą.

Magia Krwi była bardzo mało znaną dziedziną. Podobnie jak Magia Kołduńska. Mógł jedynie przypuszczać jak działa. W księgach nie było bezpośredniej odpowiedzi. Kolejne rzeczy były kwestią dedukcji Bogumysła.

Cytat:
Magia Krainy.
Kołdun sprawuje niepodzielną władzę nad swoją krainą. Przez związek z ziemią może dostrzegać wszystko co dzieje się w jego Krainie. Zazwyczaj na odległość nie większą niż dom i ogród, jednak im potężniejszy Kołdun, tym więcej widzi.
Bogumysł przełknął ślinę. Relacje wilkołaków i Nawii mówiły o kręgu o promieniu kilku kilometrów.

Cytat:
Kołdun w całej swej krainie może korzystać ze swej plugawej magii, tak jakby był fizycznie obecny w miejscu, które widzi.
Cytat:
Krew przelana w Krainie Kołduna wzmacnia jego siłę.
Wizja setek zwierząt umierających w lesie nie napawała optymizmem.

Cytat:
Kołdun włada ziemią, wodą, powietrzem i ogniem.
Mag Krwi włada krwią, ciałem i kośćmi.
Nekromanta kontroluje umarłych.
Potwory sklejone ze zwłok różnych zwierząt były tworem Trygłwa. Był potężny i był stary. Mógł posiąść mistrzostwo w każdej z tych dziedzin.

Czy Trygław jest wampirem?

Cytat:
Magowie Krwi często wybierają drogę wampiryzmu. Pozwala im to przedłużyć życie w nieskończoność, co staje się pokusą, dla tych, którzy są pozbawieni możliwości zbawienia.
To dawało nadzieję…

Cytat:
Każdy wampir w świetle błogosławionego słońca umiera. Pewnym sposobem na zabicie wampira jest kołek w serce i zostawienie przebitego ciała u drzwi kościoła do czasu aż słońce stanie w zenicie.
Brzmiało to nawet obiecująco gdyby nie następny wpis w notatce Bogumysła

Cytat:
Deszcz… pada nieprzerwanie od przesilenia. Chmury zasłaniają słońce.
I tu pomysły się skończyły. Nie notował nic o demonach, ani nawet o sługach zmieniających twarze. Wszystkiego było zbyt dużo.
 
__________________
Wszelkie podobieństwo do prawdziwych osób lub zdarzeń jest całkowicie przypadkowe.

”Ludzie nie chcą słyszeć twojej opinii. Oni chcą słyszeć swoją własną opinię wychodzącą z twoich ust” - zasłyszane od znajomej.

Ostatnio edytowane przez Mi Raaz : 08-09-2022 o 08:51.
Mi Raaz jest offline