Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 12-09-2022, 17:20   #152
Col Frost
Kapitan Sci-Fi
 
Col Frost's Avatar
 
Reputacja: 1 Col Frost ma wspaniałą reputacjęCol Frost ma wspaniałą reputacjęCol Frost ma wspaniałą reputacjęCol Frost ma wspaniałą reputacjęCol Frost ma wspaniałą reputacjęCol Frost ma wspaniałą reputacjęCol Frost ma wspaniałą reputacjęCol Frost ma wspaniałą reputacjęCol Frost ma wspaniałą reputacjęCol Frost ma wspaniałą reputacjęCol Frost ma wspaniałą reputację
To było... dziwne, bardzo dziwne. Nie czuć oparcia podłoża pod stopami. Nie móc ruszyć się z miejsca bez silniczków, zamontowanych przy skafandrze. Być całkowicie uzależnionym od technologii. Bardzo dziwne... A jednak, na swój sposób wspaniałe.

Czarna przestrzeń wokół, rozświetlona milionem białych światełek i ta mgławica w oddali... Przyciągały jakimś niezwyczajnym pięknem, jednocześnie przerażając swym bezkresem. I ten czerwony glob Dathomiry, jakby spoglądający na niego z dołu. A przynajmniej Allcax myślał o tym kierunku, jako "dole", choć w rzeczywistości wiedział, że góra i dół są teraz dla niego całkowicie względne.

Gogle od Lyn okazały się zbawienne. Edge nie dałby rady dokonać napraw, nawet z instrukcjami niebieskowłosej w uchu, gdyby nie plastyczna pomoc, którą mu zapewniła. Gdy skończył, mógł wracać na statek. Jakaś jego część żałowała, że to już koniec kosmicznego spaceru...

* * * * *

Na pokładzie powitała go Lyda.

- Lyn mówi, że znalazła bazę piratów. Nic innego nie latało tu od dwóch miesięcy. Satelita wychwyciła ruch orbitalny i sygnatury energetyczne na jednym płaskowyżu… - kapitan przerwała na chwilę. - To co, wojowniku, to koniec naszej wspólnej pracy? Zostawiasz łup i lecisz spełniać honorowy obowiązek? Jesteś tego pewny Egde? Kredytów zawsze za mało… ale zawsze możemy podzielić łup na czwórkę.

- Była umowa - odrzekł eks-wojskowy, jak zwykle oszczędny w słowach. - Mój udział, w zamian za transport - a po chwili wahania dodał: - A ja zawsze dotrzymuję umów.

Wiedział, że rudowłosa odczyta to jako oznakę słabości, ale nie dbał o to. Reputacja mu się nie przyda tam, gdzie miał zamiar się udać, a był już dość blisko celu. Musiał spotkać się z tą dziewczyną. A może nie tyle musiał, co chciał, czuł że powinien. Chociaż raz w swoim życiu zrobić to, co powinien...
 
__________________
Edge Allcax, Franek Adamski, Fowler
To co myśli moja postać nie musi pokrywać się z tym co myślę ja - Col

Col Frost jest offline