Wątek: Klimat
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 14-09-2007, 19:32   #21
Redone
Patronaty i PR
 
Redone's Avatar
 
Reputacja: 1 Redone ma wspaniałą reputacjęRedone ma wspaniałą reputacjęRedone ma wspaniałą reputacjęRedone ma wspaniałą reputacjęRedone ma wspaniałą reputacjęRedone ma wspaniałą reputacjęRedone ma wspaniałą reputacjęRedone ma wspaniałą reputacjęRedone ma wspaniałą reputacjęRedone ma wspaniałą reputacjęRedone ma wspaniałą reputację
Nie wymieniajcie słowa mrok przy Darkenie! <boi się> Zobaczycie co się teraz będzie działo! <ucieka>

A tak wracając do tematu. Podoba mi się, że Fanael mówi o "atmosferze" i o "klimacie" bo to chyba rzeczywiście nie jest to samo. Według mnie klimat to właśnie ta konwencja w jakiej utrzymana jest gra. Klimat więc może być mroczny, luźny, wesoły, beztroski - zależnie od tego w co gramy i po co gramy. Atmosfera z kolei to to, jak się czujemy na sesji. Czy przechodzą nam ciarki po plecach, czy może z przyspieszonym biciem serca czekamy na opis MG odnośnie lochów do których właśnie wchodzimy. Nie wiem jak to dokładnie opisać, granica pomiędzy tymi pojęciami wydaje się zacierać, ale mimo wszystko nie uważam że to to samo.
 
__________________
Courage doesn't always roar. Sometimes courage is the quiet voice at the end of the day saying, "I will try again tomorrow.” - Mary Anne Radmacher
Redone jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem