Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 16-09-2022, 10:21   #113
Ketharian
Dział Postapokalipsa
 
Ketharian's Avatar
 
Reputacja: 1 Ketharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputację
Podziemny grobowiec

Greta stała przez dłuższą chwilę w milczeniu, nerwowo skubiąc zębami dolną wargę i wodząc niespokojnym spojrzeniem po wnętrzu podziemi. Będąc w ruinach dzień wcześniej nawet nie podejrzewała, że mogą być miejscem pochówku i to kogoś ewidentnie znacznego.

- Ja bym tego nie czyniła - odezwała się w końcu półgłosem, nie odrywając wzroku od zdobionej złocistymi znakami ściany - Duchy zmarłych mogą rzucić klątwę. To grobowiec pobożnego męża, czuwają nad nim bogowie Imperium.

Łuczniczka zrobiła kilka kroków w stronę ściany mogącej skrywać kolejny schowek. Ruchliwe światło pochodni ożywiało cienie tworząc wokół ludzi fantazyjne kształty, w których zanikały liczne szczegóły.

- Weźcie te błyskotki, które tu naszliśmy i zostawmy to miejsce w spokoju - dodała zdając sobie boleśnie sprawę z faktu, że najpewniej uczyniła sobie właśnie w niejednym góralu nieprzyjaciela - Zresztą to wasz wybór, nie mnie wam rozkazywać ani czegoś bronić. Ja do tego ręki nie przyłożę.

Łowczyni raz jeszcze wbiła spojrzenie w ścianę starając się zapamiętać jak najlepiej złote glify. Towarzyszący jej podczas obu wizyt w ruinach niepokój wciąż nie ustawał, podsycany wspomnieniem dziwnego zachowania psa Olgi.

Greta ma poważne opory moralne przed wdarciem się za tę ścianę z glifami. Koniec końców to niewykształcona dziewczyna z lasu, bardzo przesądna, żywi lęk przed duchami zmarłych. Jeśli górale sforsują ścianę, będzie się temu przyglądała z bezpiecznej odległości.

 
__________________
Królestwo i pół księżniczki za MG gotowego poprowadzić Degenesis!
Ketharian jest offline