Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 22-09-2022, 00:10   #24
Pipboy79
Majster Cziter
 
Pipboy79's Avatar
 
Reputacja: 1 Pipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputację
Preservist - podobne do "preserve" co może być tłumaczone także jako "utrzymywać", "zabezpieczać" lub "preservation" - ochrona, konserwacja, utrzymanie.

- Więc skoro to ma być osoba i do tego z zakonu to bym proponował: brat ochrony, brat obrońca, zabezpieczyciel, orędownik pokoju (w sensie ten co zabezpiecza "walczy" o pokój).

- Konserwacje i inne względne pokrewne terminy nie brałbym pod uwagę bo to dość "mechaniczne" i względnie pokojowe terminy. Niezbyt mi pasują do kogoś kto wykonuje typowo bojową profesję pod zacnym tytułem.

- Skoro tłumaczyć jakieś terminy na nasz język to powinny być też zdatne do codziennego użytkowania w świecie gry i na sesji. Powinno się unikać udziwniania. No i powinny mieć swoją logikę jaką da się pojąć intuicyjnie.
 
__________________
MG pomaga chętniej tym Graczom którzy radzą sobie sami

Jeśli czytasz jakąś moją sesję i uważasz, że to coś dla Ciebie to daj znać na pw, zobaczymy co da się zrobić
Pipboy79 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem