Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 23-09-2022, 19:43   #41
Wired
 
Wired's Avatar
 
Reputacja: 1 Wired nie jest za bardzo znany
Cytat:
Napisał Alex Tyler Zobacz post
200 lat temu to go założono, uregulowano też prawnie działania łowców czarownic. A wszystko dlatego, że wtedy zalegalizowano magię, a zakazano nieregulowanych praktyk magicznych. Trzeba było wiedzieć kogo z czarodziejów można ruszyć.



Pierwszy akapit wyjaśnia, że zakonni (religijni) łowcy czarownic to inkwizytorzy i są symbolem tej profesji. Mają zarówno prawne jak i religijne namaszczenie. Więc trochę lepiej, niż zwykły szlachecki najmita-łowca.

Trzeci doklejony akapit wyjaśnia, że Inkwizycja ma wszędzie placówki. Więc ich zasięg jest ogólnokrajowy.



Mój ostatni post na ten temat bo chyba zrobiliśmy trochę offtop
W połowie się zgodzę tzn. tłumaczenie jest do d moim zdaniem, tam w nagłówku jest Templars i raczej chodzi o liczbę mnogą zakonów, nie jeden. Jest też info że Sigmaryci są ograniczeni prawem Imperium, to jest co pisałem o tym że łowcy mają tyle prawa co ich pracodawca. Na tej samej stronie dalej jest napisane że nie są już sobie sędzia i katem jak kiedyś.
A tłumaczenie z d w dodatku bo wspominają Świętych, a według kalendarza The Holy Order of the Templars of Sigmar to templariusze, rycerze zakonni którzy w 1682 IC (data z internetu, chyba z bitewniakai mam wrażenie że to niepotrzebnie piszą z wielkiej litery i chodziło o wszystkie zakony ogółem a prawo zmieniło się od tamtego czasu milion razy) od Wielkiego Teogonista Siebolda II dostali prikaz strzec lud Imperium od zła blablabla, chyba wtedy była pierwsza wojna z Chaosem, dawne dzieje, tą date uważa się za początek istnienia Łowców Czarownic ale to takie wtrącenie historyczne jedynie moim zdaniem (to imię teogonisty jako tego który ustanowił Łowców Czarownic jest też w Dziedzictwo Sigmara, więc potwierdzenie jest w kilku źródłach a on żył dawno temu).

Uważam że przez kolejne niemal 1000 lat ten Holy Order(o ile taki był) nie przetrwał, bo nie ma go oni w podstawce do 2ed ani do 4ed,

(str 191 2ed), wymienia:
- zakon srebrnego młot (wspominany że zawiera kapłanów-wojowników co walczą z chaosem)
- zakon pochodni
- zakon oczyszczającego płomienia (do nich najczęściej nalezą religijni łowcy czarownic o czym jest na str 192)
- zakon kowadła
- na sam koniec jako pomniejszy jest wpomniany zakon ognistego serca

o Holy Order of Templars nie ma śladu, nie ma też o nim info w 4ed, za to są dwa inne,
te same co w 2 ed, więc tutaj podstawki są w sumie spójne:
Cytat:
Most folk of the Empire pay at least lip-service to their patron deity. In the most devout provinces, like Reikland, Sigmar worship is an unquestioned part of daily life. Folk attend weekly ‘throngs’ where the lessons of Sigmar are preached. Many also attend temple to train as local militia, confess sins and purify the soul, or receive advice on how to be more like the God-King of old. Sigmar’s cult is comprised of an uncounted number of different orders. The largest is the Order of the Torch: Sigmar’s priests who lead their local communities. Other orders of importance include: the Order of the Cleansing Flame, comprised of inquisitors and witch hunters; the Order of the Silver Hammer, which includes warrior priests and yet more witch hunters; and the Order of the Anvil, a monastic order concerned with preserving Sigmar’s deeds and laws. The cult also has many templar orders. The most famous are the proud Knights of Sigmar’s Blood, the fanatical Knights of the Fiery Heart, and the militaristic Knights Griffon.
PS. Internet też wspomina że Holy Order of Templars i Order of Silver Hammer to ten sam zakon w róznych okresach historycznych, ale nie znalazłem na to potwierdzenia, pewnie wiedza z bitewniaka, obecnie zgodnie z 4ed go nie ma, z łowców zakonnych są srebrnomłoci i płomyczki.
 

Ostatnio edytowane przez Wired : 23-09-2022 o 20:15.
Wired jest offline