Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 23-09-2022, 22:16   #44
Wired
 
Wired's Avatar
 
Reputacja: 1 Wired nie jest za bardzo znany
@Alex po prostu zamierzam umieścić swoją postać też w zakonie Sigmarytów i podział i ich relacje są dla mnie ważne, a sprawa nie była dla mnie tak intuicyjna jak dla Ciebie.
Fajnie że jest book co mówi że Święty Zakon Rycerzy Sigmara = Zakon Srebrnego Młota,
to mi umknęło i stąd całe zamieszanie

Zgubiłem się bo w podstawce do 2ed ani w podstawce do 4ed nie znalazłem wątku ŚZRS,
ale już widzę analogię, dzięki za potwierdzenie, w sumie nawet napisali to podobnie:
Księga Spaczenia: "Siebold II powołał Zakon Srebrnego Młota do walki z chaosem"
Dziedzictwo Sigmara: "Siebold II ustanowił Łowców Czarownic"
4ed Wiatry Magii: "Zakon Srebrnego Młota został założony jako bractwo łowców czarownic"
Księga Spaczenia: "Magnus Pobożny oficjalnie zatwierdził działalność Zakonu Srebrnego Młota i związał go z tronem, uczynił z łowców czarownic usankcjonowanych i opłacanych przez państwo inkwizytorów Imperium"
Królestwo Magii: "Magnus znacznie rozszerzył władzę łowców czarownic. Nadał oficjalne uprawnienia Zakonowi Rycerzy Sigmara"

Wszystkie podręczniki z 2ed i 4ed, wliczając podstawki mówią o Zakonie Srebrnego Młota, jedynie KM jako dodatek do 2ed mówiąc o tych samych wydarzeniach mówił o (Świętym) Zakonie Rycerzy Sigmara. Witch Hunter's Handbooka który łączy te dwie nazwy nie znałem. Dzięki. W sumie czy była to oficjalna zmiana nazwy zakonu na jakiś czas czy walka z chochlikiem drukarskim bez znaczenia, ważne że jak się je połączy to całość ma w końcu sens.


Nuada scenariusz zapowiada się świetnie do końca weekendu podeślę swojego fanatyka
 
Wired jest offline