Wątek: Klimat
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 15-09-2007, 00:25   #23
Grey
 
Reputacja: 1 Grey jest na bardzo dobrej drodzeGrey jest na bardzo dobrej drodzeGrey jest na bardzo dobrej drodzeGrey jest na bardzo dobrej drodzeGrey jest na bardzo dobrej drodzeGrey jest na bardzo dobrej drodzeGrey jest na bardzo dobrej drodzeGrey jest na bardzo dobrej drodzeGrey jest na bardzo dobrej drodzeGrey jest na bardzo dobrej drodzeGrey jest na bardzo dobrej drodze
To moze inaczej.
Mam wrazenie, ze klimat mrocznej sesji w ZC, Warhammera, jakiejs gry Noir, Wampira, LARPowego odgrywania mrocznego rytualu czy tez snucia niepokojacych opowiesci przy ognisku cos laczy. Podobnie laczy granie w Bitwy II Wojny Światowej, D&D w wersji o ktorej mowisz, Magii i Miecza, czy tez gre w karty. Ale choc obie rzeczy w znaczeniu nr 3 mozna nazwac klimatem, to pierwsze w znaczeniu 4 (numery - patrz moj poprzedni post).
Zazwyczaj kiedy ktos wspomina o klimacie "to tworzy klimat" rozumiem pewna gestosc atmosfery, ciezkosc, ktora wystepuje przy okazji przykladow wymienionych najpierw.

"Bedzie bardzo klimatycznie, jesli na chwile zawiesisz glos, w pol zdania, zajrzysz rozmowcy gleboko w oczy i dokonczysz nizszczym tembrem". Wiadomo o jaka klimatycznosc chodzi.

No nie wiem. Wydaje mi sie, ze sprawa wieloznaczeniowosci rozwiazuje sprawe. Sa rozne znaczenia. The end.
 
Grey jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem