Wątek: The Ozarks 1862
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 25-09-2022, 13:33   #3
Campo Viejo
Northman
 
Campo Viejo's Avatar
 
Reputacja: 1 Campo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Nuada Zobacz post
Zdecydowanie wolałbym wcielić się w Konfederatę, ale jestem gotów zacisnąć zęby i zagrać Unitą.
Statystyczny Konfederata miał niewiele tylko więcej wspólnego co Jankesi z niewolnictwem. A głównie przez tą nieludzką instytucję byli wszyscy piętnowani, a sama wojna sprowadzona tylko do tej kwestii w propagandzie obu stron w czasie i długo po wojnie, do dzisiaj nawet. A biorąc poprawkę na jakiś taki odruch sympatyzowania z underdogiem historycznym wywołuje często sympatię wobec Konfederatów większą niż do Unitów, zwłaszcza u kogoś kto orientuje się nieco w historii okresu. Więc jeśli o to chodzi, to ja mogę tylko napisać, że nie będę się skupiał głównie na takich kwestiach. To elity podejmowały decyzje i głównie one miały w tym namacalny interes. Po obu stronach konfliktu walczyli przede wszystkich zwykli ludzie, którzy choć cywilizacyjnie i kulturowo jak z dwóch różnych światów, walczyli z różnych wyborów na początku wojny, a później już z mobilizacji bez żadnego. Granie w granatowym mundurze ma dla przygody większy sens sytuacyjny względem fabuły. Z punktu bycia narratorem nie zamierzam żadnej ze stron przesadnie faworyzować, lecz zachowywać obiektywność fabularną i raczej skupiać się na innych kwestiach. Niemniej do budowania nastroju oddającego sposób myślenia ludzi z północy, to nie zabraknie i opisów jednostronnych w formie narzędzia do wyrazu klimatu jaki panował w kompaniach na froncie. Myślę, że gra żołnierzem z północy jest równie ciekawa i klimatyczna. Jako spolier to jeszcze dodam, że nie planuję wielkich scen batalistycznych, a rozmach teatru wojny sprawdzi się do wydarzeń wokół jednej bitwy.
 
__________________
"Lust for Life" Iggy Pop
'S'all good, man Jimmy McGill

Ostatnio edytowane przez Campo Viejo : 25-09-2022 o 13:45.
Campo Viejo jest offline