Wątek: Izamal
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 15-09-2007, 12:05   #15
Pacal II
 
Reputacja: 1 Pacal II ma z czego być dumnyPacal II ma z czego być dumnyPacal II ma z czego być dumnyPacal II ma z czego być dumnyPacal II ma z czego być dumnyPacal II ma z czego być dumnyPacal II ma z czego być dumnyPacal II ma z czego być dumnyPacal II ma z czego być dumnyPacal II ma z czego być dumnyPacal II ma z czego być dumny
Sorry, źle się wyraziłem. W końcu po to zamieściłem opis, cy usłyszeć trochę krytyki. To mój pierwszy świat, więc gdybym usłyszał "Hej, śfiat bardzo fajowowaty XXXD." to by nawet tego na poważnie nie potraktował. I tylko czekam na jakieś porady z waszej strony.

Cóż mnie dinozaury jak najbardziej się pasują, zresztą nie tylko mnie. Podkreśla to archaiczność tego świata. Religia i nauka stoi na wysokim poziomie, lecz kultura jest bardzo prymitywna. System kastowy, ofiary i walające się ruiny, wskazują jak stary jest świat. Zaś dinozaury jeszcze wzmacniają efekt, jakby to miał być świat, który został przez innych zapomniany.

Właściwie system kastowy, jest ważny przy tworzeniu postaci. Gracze zawsze grali postacie które chciały się wyrwać z systemu. Zbiegłego niewolnika chcącego zdobyć sławę na polu bitwy, mieszczanina z marzeniami o zostaniu bogatym kupcem lub kapłanem nowicjuszem pragnącym się wyrwać od codziennych obowiązków klasy wyższej. Wszystkich łączy pragnienie przygody i wolności. Oderwaniu się od systemu, który według nich jest jedynie ograniczeniem. Każdy z nich ma miejsce w drużynie, zbiegły niewolnik byłby wojownikiem chroniącym drużynę przed zagrożeniami czającymi się w dżungli, kupiec z umiejętnością targowania będzie utrzymywał sakwy drużyny pełne ziaren, zaś kapłan będzie służyć swoją wiedzą o obcych zwyczajach i magii.
 
Pacal II jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem