Wątek: Izamal
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 15-09-2007, 20:48   #22
abishai
 
abishai's Avatar
 
Reputacja: 1 abishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputację
Cytat:
Ale co feudalizm ma do mojego świata?
Nic, to akurat polemika z Frey_

Cytat:
Nierozumiem o co ci chodzi w tym świecie nie ma tak, że każdy jest taki i taki są oczywiście pewne stereotypy, ale nie ma tak, że każdy jest materialistą? Dla jakiedoś złodzieja widocznie ważne są pieniądze dla żołnierza porwać jak najwięcej jeńców itp.
Ale każdy świat jest definiowany przez wzorce kulturowe ..Inaczej wygląda kultura Rzymian, inaczej kultura dalekiego wschodu, inaczej średniowiecznej Europy. Owszem, ludność każdego z tym miejsc to zbiór indywidualności, ale na każdej z tych indywidualności swe piętno odciska mentalność otoczenia wynikająca kultury w jakiej żyje...
Jak dotąd z każdym kolejnym argumentem jaki przytaczasz, wizja społeczeństwa Izmalczyków jest coraz bardziej rozmyta. Ja już w ogóle nie wiem jak wyobrażasz sobie to społeczeństwo.


Cytat:
Cóż powiedzmy, że jakiś kapłan jest znudzony dworskim życiem, czytaniem ton książek i przekłuwanie sobie warg na ofiarę. Dowiaduje się właśnie o tej drugiej dwójce i jak to oni dążą do wolności. Decyduje że jeśli oni to i on może i w końcu tok wydarzeń doprowadza do tego, że za nimi rusza.
Nie skomentuje realności tych wyborów...i porzucania pozycji i bogactwa dla życia biedzie i dżungli w imię mitycznej wolności. Natomiast skupię się na czymś innym. Tony książek? Dosłownie ? ...coś jak tabliczki kamienne.. czy może jednak kipu.


Cytat:
Cóż mnie dinozaury jak najbardziej się pasują, zresztą nie tylko mnie. Podkreśla to archaiczność tego świata. Religia i nauka stoi na wysokim poziomie, lecz kultura jest bardzo prymitywna. System kastowy, ofiary i walające się ruiny, wskazują jak stary jest świat. Zaś dinozaury jeszcze wzmacniają efekt, jakby to miał być świat, który został przez innych zapomniany.
Tyle że jak dotąd tych dinozaurów jakoś nie widać, żyją w tej dżungli niczym mityczne bestie...A powinny chyba mieć realny wpływ na kulturę i sposób życia izmalczyków...
Zgadzam się w jednym z Angrodem ...Wstawiłeś kulturę Azteków do świata dinozaurów bez próby modyfikowania jej, tak jakby obecność drapieżców wielkości słonia nie miała na nich żadnego wpływu.

Więc powiem czego tu brakuje...Dokładnego i rzetelnego opisu społeczeństwa, jego mentalności, zależności pomiędzy kastami, wpływu środowiska (zwłaszcza owych dinozaurów) na kulturę i tego wszystkiego czego nie da się znaleźć w Internecie...Tak naprawdę każdy średnio rozgarnięty człowiek znajdzie sporo informacji o budowlach Azteków/Majów/Inków ,ich sztuce, i ich namiętności do astronomii.
Ale to czego nie znajdzie ,to ty musisz napisać...

W King Kongu była wielka brama chroniąca tubylców przed potworami, było składanie ofiar wielkiej małpie...A u ciebie karawany jeżdżą w miarę bezpiecznie, wioski dostarczają żywności bez problemowo, a największym zmartwieniem wydaje się być brak ochotników na ofiary bogom...Mimo, że zamiast jednego King Konga mamy całą zwielokrotnią ekipę potworów Jurassic Park.
Może sie mylę, ale to jak dotąd wynika z postów, które napisałeś.
 
__________________
I don't really care what you're going to do. I'm GM not your nanny.

Ostatnio edytowane przez abishai : 15-09-2007 o 20:57.
abishai jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem