Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 25-10-2022, 21:48   #52
Tadeus
 
Reputacja: 1 Tadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputację
Gdy Thirleas wpatrywał się w widoczne tylko sobie powoli formujące się wokół dziewczyny nici mistycznej aury, reszta wykorzystywała okazję, by dowiedzieć się o niej jak najwięcej za sprawą klasycznych sposobów.

- A kto chciałby żyć w tym biednym, żałosnym kraju! - odparła, prychając, jakby to była najoczywistsza sprawa na świecie. - Zaraz za granicą mamy największą potęgę Morza Wewnętrznego! Tysiące lat wspaniałej kultury, technikę, bogactwo, ogromne floty kolonizacyjne! - w jej lśniących oczach widać było szczery zachwyt. - Zrobię wszystko, żeby się stąd wyrwać, i udowodnię im, że jestem warta, by zabrali mnie ze sobą!
Popatrzyła na nich i jasnym się stało, że mimo iż była niewątpliwie bardzo bystra jak na swój wiek, to do cna wyprano jej mózg wizjami prezentowanymi przez cheliańską propagandę.

- Nie rozumiecie jaką łaskę nam okazują? Przyjeżdżają do nas, tu do Isger, by dać najlepszym z nas szansę na życie u siebie! - coś w zdaniu, które wypowiedziała ją jednak zmartwiło, bo wyraźnie się zafrasowała. - Powiedzieli, że jestem za stara! Ale to nic! Wiem, gdzie pojechali, już niewiele srebra mi brakuje, dzień albo dwa i ruszę za nimi i udowodnię im, co jestem warta! Zobaczycie! Pokażę, że jestem znacznie bardziej wartościowa od tych wieśniaków...

Cóż, ten czas starczył, by jej aura stała się w pełni widoczna dla pół-elfa. Jej pasja sprawiła, że mógł ją odczytać z łatwością. Emocje tańczyły w niej żywymi kolorami. Miała prawdziwie piękny i wyjątkowy umysł, takie aury Thirleas wcześniej widywał tylko u wybitnych ludzi, artystów, myślicieli i wodzów. Ale było tam też dużo żalu, frustracji i powoli wzbierającej arogancji, przesłaniającej wszystko inne. Żadne z jej negatywnych emocji nie były jednak skierowane przeciwko drużynie.
 
Tadeus jest offline