Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 02-11-2022, 19:08   #13
Ketharian
Dział Postapokalipsa
 
Ketharian's Avatar
 
Reputacja: 1 Ketharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputację
Sposób działania starego systemu reputacji

Pod każdym postem współużytkownika w dolnym lewym rogu znajdowała się dodatkowa trzecia ikonka, obecnie niewidoczna. Po kliknięciu otwierała okienko do wpisu krótkiego tekstu ORAZ wybór typu: komentarz pozytywny lub negatywny (wspominany zielony i czerwony kolor). Jak działało samo okienko? W zależności od wybranego typu można tam było wpisać „Jesteś najlepszym MG na świecie” albo „To dopiero zwrot akcji” albo „Podaj mi rezultat rzutu na przeszukiwanie” bądź też „Słabo to wyszło literacko”, „Zapomniałeś o mojej deklaracji” lub „To najgorsza sesja, w której grałem” (oraz wszystkie pochodne tych przykładów).

Wybór rodzaju komentarza (czy w zasadzie reputacji) był ważny dla mechanizmu naliczającego punkty. Jeśli dawałeś komuś pozytywny komentarz, rosła jego punktacja; jeśli przyłożyłeś komuś negatywem, jego zgromadzona pula punktów była zmniejszana.

Wartość aktualnie zgromadzonej reputacji była wyświetlana pod awatarem usera i jest możliwe zobaczenie jak to wyglądało poprzez sprawdzenie awatara usera JohnyTRS - bo spryciarz Johny tuż przed wyłączeniem tej funkcji zrobił sobie zrzut ekranu, a następnie przerobił go na nowy awatar, którego używa obecnie.

I teraz coś ważnego - każdy user dający reputkę przydzielał swojemu idolowi/ofierze dodatnie lub ujemne punkty, ale nie miały one stałej wartości, tylko bazowały na reputacji tego, kto ją wystawiał. O ile dobrze pamiętam, „biorca” reputacji dostawał 1/100 reputacji „dawcy” i jeśli pozostaniemy przy przykładzie Johnego, to mając 107521 pkt Johny zmieniał wartość reputacji „biorcy” o 1075 pkt w górę lub w dół (ewentualnie to mogła być jedna tysięczna i zmiana o 107 pkt, autentycznie już tego nie pamiętam). Tak więc silni w rankingu userzy mogli mocniej wpływać na ranking reszty od tych stojących niżej w rankingu (a całkiem nowi mogli dawać wyłącznie reputację wartą zero punktów, dopóki nie wyrobili sobie „bazy”, od której system naliczał wzmiankowaną jedną setną czy jedną tysięczną).

Skończyła mi się przerwa w pracy, więc potem napiszę ciąg dalszy, bo to nie wszystko. Nie wiem tylko, czy dotychczasowe objaśnienia są czytelne - jakby co, poproszę o pytania.
 
__________________
Królestwo i pół księżniczki za MG gotowego poprowadzić Degenesis!
Ketharian jest offline