Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 17-09-2007, 17:07   #2
nonickname
 
nonickname's Avatar
 
Reputacja: 1 nonickname ma wspaniałą reputacjęnonickname ma wspaniałą reputacjęnonickname ma wspaniałą reputacjęnonickname ma wspaniałą reputacjęnonickname ma wspaniałą reputacjęnonickname ma wspaniałą reputacjęnonickname ma wspaniałą reputacjęnonickname ma wspaniałą reputacjęnonickname ma wspaniałą reputacjęnonickname ma wspaniałą reputacjęnonickname ma wspaniałą reputację
Sporo pracy przed wami. Nawet P 19 nie odpowiada na wszystkie pytania (ale ja jestem strasznie wymagający i wszystkich się czepiam). Tekst jest zgrabny. Podoba mi się pomysł współpracy Graczy i MG na etapie przygotowywania kampanii. Niby doświadczeni gracze wiedzą, że można w tych kwestiach się dogadywać, ale warto jakoś o tym wspomnieć w podręczniku.

Sytuacja przypomina trochę tę po I lub II wojnie światowej i tego się trzymajcie. Historia pisze najlepsze scenariusze. Niech ewentualne analogie do naszej historii będą wyraźne. Gra tylko na tym zyska. Nabierze głębi.

Ciekawy wydaje się być pomysł skali. Ale z drugiej strony jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego. To oznacza, iż chcąc umieścić tak dużą liczbę różnorodnych elementów (które pozwolą w waszej grze wcielić się i w najemnika i w władcę) możecie stworzyć coś kiepskiego. Bo będzie tego za dużo i nie starczy czasu i energii na dopracowanie elementów. Zastanówcie się czy nie skupić się tylko na II i III skali. Czy nie zrobić szpiegowsko-politycznego Hard SF? Normalnie zimna wojna w sosie SF.
Pycha.

Brakuje na rynku systemów SF. Króluje fantasy z DD i Warhammerem. Ja myślę, że akurat wasz projekt ma potencjał i warto to ciągnąć dalej. Zanim pojawi się silna potrzeba konsumentów na SF. A pojawi się. Przeglądając fora, co jakiś czas można się natknąć na wypowiedzi jakie to wspaniałe były Gasnące Słońca i szkoda, że nikt w to już nie gra.

Oby starczyło wam sił, bo naprawdę kupa roboty przed wami. Pisanie autorki, a w zasadzie spisywanie z głowy, to nie jest miód. To jest harówa której ma się dość po paru dniach/tygodniach.
 
__________________
Arkham Radio
nonickname jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem