Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 05-12-2022, 21:26   #64
Dekline
Opiekun działu Warhammer
 
Dekline's Avatar
 
Reputacja: 1 Dekline ma wspaniałą reputacjęDekline ma wspaniałą reputacjęDekline ma wspaniałą reputacjęDekline ma wspaniałą reputacjęDekline ma wspaniałą reputacjęDekline ma wspaniałą reputacjęDekline ma wspaniałą reputacjęDekline ma wspaniałą reputacjęDekline ma wspaniałą reputacjęDekline ma wspaniałą reputacjęDekline ma wspaniałą reputację
Post już wisi. Tak jak zauważyliście nie wprowadzam was bezpośrednio do wsi. Co nie od razu oznacza że jest tam jakaś pułapka. Prowadząc sesję, muszę być dość uniwersalny i zatrzymywać ją odpowiednich momentach, takich jak ten, gdzie dalsze wasze kroki mogą być prowadzone na wiele sposobów, oczywiście przenosząc różne efekty.

Wykonałem za was rzuty na spostrzegawczość ogólną, aczkolwiek z tej odległości dorzuciłem sobie modyfikator -20, co bardzo ogranicza możliwość sukcesu.

Modyfikator rzutu określa zawsze mistrz gry uwzględniając warunki otoczenia. Jesteście w tym momencie na dość bezpiecznej pozycji, wy widzicie wieś, lecz mieszkańcy wsi raczej nie są świadomi tego że stoicie na trakcie . Dlatego też taki modyfikator. Jeżeli zdecydujecie się podejść bliżej, ujemny modyfikator zniknie, a jeżeli macie zamiar się spotkać do której z chat i podsłuchać przez okno o czym gadają, to modyfikator może wzrosnąć do nawet plus 30.
Na przykład postać z inteligencją na poziomie 35, w wariancie z modyfikatorem minus 20 musisz rzucić na kościach 15 lub mniej, czyli szanse zdania testu spadają z 35% na 15%, A w przypadku modyfikatora plus 30 rzut wykonujemy tak, jakby wartość inteligencji wynosiła 65%.

Co do dalszych waszych akcji, na początku sugerowałbym ponownie przyjrzeć się listom umiejętności i zdolności waszych postaci, lub ... Zdać się na instynkt, i zacząć działać, a dopiero później zwrócić uwagę czy wasza postać właściwy jest w stanie to wykonać czy nie.

Jeżeli chodzi o rzucanie kośćmi w postach, to włączyłem taką możliwość, przedstawię ją kiedy faktycznie dacie znać że macie zamiar wykonać jakiś rzut.

Jeżeli chodzi o postać śwista, to ja wyznaję taką zasadę, chociaż przyznaję że nie zawsze, że postać NPC która wcześniej była graczem, zazwyczaj wypadnie z gry przy pierwszej lepszej sposobności. Chyba że moją intencją jest aby zostało i wam poprzeszkadzała, hehe. W tym przypadku, kiedy otwarta jest rekrutacja dodatkowa a tą postać, pozwolę sobie zostawić łowcę przed wsią, pod pretekstem lenistwa, czy czego tam kolwiek. Jeżeli ktoś do sesji się zgłosi, to Joachim dołączy do was jako aktywny gracz.
 
__________________
ORDNUNG MUSS SEIN
Odpowiadam w czasie: PW 24h, disco: 6h (Dekline#9103)
Dekline jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem