Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 11-12-2022, 10:59   #19
Ketharian
Dział Postapokalipsa
 
Ketharian's Avatar
 
Reputacja: 1 Ketharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputację
Pod opłotkami Sieperting

Świątynny akolita obrzucił raz jeszcze bacznym spojrzeniem szczupłą szczurołapkę oraz twoarzyszącego jej młodziana, po czym skinął im głową z pełnej rezerwy aprobacie. Skradanie się poprzez ludzką sadybę nie licowało z jego godnością tak długo jak długo nie była ona siedliskiem czcicieli zakazanych bóstw, ale też nie widział powodu ku temu, by zniechęcać Marę i Falka do podchodów. Każdy zwykł czynić wedle swego stanu i powołania.

Wstrzymując długowłosego myśliwego znaczącym ruchem ręki Manfred odczekał chwilkę dając obojgu kompanów czas na opuszczenie traktu, a potem ruszył przed siebie ze zdwojonym krokiem.

- Pozwól, iże to ja pierwszy przemówię - rzucił do Schaafa - Obecność wysłannika świątyni łagodzi krewkie nastroje i wzbrania ludziom wielu czynów, z którymi człek nie wahałby się w obliczu zwyczajnych obywateli. Zwykłego podróżnego mogliby chcieć przepędzić kijami, ale na sługę Młotodzierżcy ręki nie podniosą… a jeśli, sroga ich za to spotka kara.

Maszerujący z werwą Acker zbliżył się do płotów wyznaczających pierwsze parcele, zagłębił się w cień rzucany przez słomiane strzechy i oklejone błotem ściany chłopskich domostw.

- Bądźcie pozdrowieni w imię Pana naszego Sigmara, boskiego Młotodzierżcy! - krzyknął silnym niczym dzwon głosem - Jam jego pokorny sługa, któren zaszczycił to sioło swoją pobożną wizytą! Bądźcie pozdrowieni, niechaj spłyną na was rozliczne łaski i błogosławieństwa! Niechaj no ktoś mnie powiedzie przed oblicze waszego starszego, albowiem z mocy nadanej mi boskim powołaniem muszę się z nim niezwłocznie rozmówić!

Szczegółowe deklaracje w sekcji komentarzy! Tu chciałbym tylko zaznaczyć, że słowa Ackera nie opierają się na blefie, a na czystej wierze we własne znaczenie oraz klerycką powinność.

 
__________________
Królestwo i pół księżniczki za MG gotowego poprowadzić Degenesis!
Ketharian jest offline